Vítkovice doplatily na individuální chyby. „Neměly by se stávat, ale staly se, a srazily nás,“ povzdechl si Martin Štverka. „Dvakrát naši obránci soupeři namazali na to, aby mohl jít sám na brankáře. A on toho při své kvalitě pokaždé potrestal a využil. K tomu jsme si jeden gól dali vlastní po rohu,“ litoval Štverka.

Žehrat mohl i na (ne)produktivitu svého týmu. „Pár dobrých příležitostí jsme tam měli. Dvakrát ale Hlubinu na začátku druhého poločasu podržel výbornými zákroky gólman. To rozhodlo, protože v poli to bylo vyrovnané. Škoda, že jsme nesnížili, třeba by soupeř znervózněl. Jenže musíme mít více hráčů, kteří střílí branky, a nespoléhat jen na jednoho,“ poukázal na jedenáctigólového Denise Nieslanika.

Fotbalisté Vítkovic.
Vítkovice překonaly legendu Baníku, ale nevyhrály. Ztráta i povzbuzení, ví kouč

„Jinak nemůžu klukům nic vytknout. Prostě jsme na začátku nějaké cesty, kluci neodehráli špatné utkání, ale srazili jsme se sami. Ostatně ty chyby by položily i větší tým. Vždyť se podívejte na ligu. Těžko pak můžete někomu něco vyčítat v divizi. Věřím, že se vrátíme silnější,“ poukázal Martin Štverka.

Konfrontace s elitním týmem soutěže mu ukázala, kdo by i do budoucna na tuto úroveň mít měl, a kdo naopak nikoliv. „Hlubina dělá fotbal dobře, nás čeká spousta práce. Nikdo si nemohl myslet, že to na jaře poběží jako nic a my budeme vyhrávat. Jsme na začátku dlouhého procesu. Víme však, že máme na čem stavět, na druhé straně nás trápí defenziva a na ní musíme zapracovat,“ zmínil Martin Štverka.

Věří, že mužstvu pomůže i návrat kapitána Matyáše Richtára, který čtyři zápasy pykal za svůj úder proti Krnovu. „Maty ale poctivě trénoval, připravoval se a byl natěšený. Výsledek mě mrzí i kvůli němu, protože teď to vypadá, že bez Richtára to šlo, s ním hned prohrajeme, ale takhle to není. Tohle je obraz výkonu celého týmu,“ vyloučil Štverka, který však počítá i ztráty.

Fotbalisté Vítkovic (v černobílém) na hřišti Bílovce remizovali 0:0.
Střelec poprvé neskóroval, Vítkovice berou z Bílovce remízu. Kouč: Plusový bod

Na Hlubině kvůli nemoci nehrál mladík Matěj Malý, minule s Havířovem se pak zranil Filip Kostelanský. „Má nohu v sádře,“ prohodil Štverka. „Jeho dravost, drzost a zarputilost nám chyběla, bylo to znát. Ale nechci se na to vymlouvat. Mohli jsme to zvládnout lépe i tak,“ měl jasno.

Unie Hlubina – MFK Vítkovice 3:0 (2:0)

Branky: 18. a 37. Sasko, 76. Látal. Rozhodčí: Mikeska – Lukašík, Jurajda. ŽK: Dybal, Látal – Burgo, D. Nieslanik. Diváci: 140.

Sestava Vítkovic: Kolenko – Burgo, Valík, Agbo, F. Gaži – Zogata (65. Jonathan Justice) – Olawunmi Lateef (78. Sýkora), Palej, Richtár (78. Matejov), T. Nieslanik (73. Chylek) – D. Nieslanik (78. Surovec). Trenér: Štverka.