Aby si mužstvo kouče Ondřeje Smetany udrželo šanci na záchranu i nadále, nesmělo ve Varnsdorfu, na něhož ztrácelo pět bodů, prohrát, nejlépe však mělo zvítězit. Plány se ale ostravskému celku začaly hroutit hned v úvodu, když ve čtvrté minutě skóroval domácí Schön a hned v deváté na něj navázal Ondráček.

Další průběh duelu ale nabízel spíše nepřesnosti na obou stranách, diváci se mnoha vzruchu před brankami či přímo gólových příležitostí nedočkali. Přesto mohl před poločasem snížit Motyčka, ale v solidní pozici přestřelil.

Ještě větší možnost měl po hodině hry Martišiak, ale toho vychytal brankář Samoel. Místo toho tak přišla třetí – a pro Vítkovice definitivní – rána. V 68. minutě přidal třetí trefu Varnsdorfu Breda a potvrdil tak to, že Ostravané odjedou bez bodu a po skončení ročníku sestoupí. Nic na tom nezměnilo ani snížení Chvěji v závěru.

"Dneska soupeř byl hratelný, jen jsme neměli dostat tak rychle dva góly. Měli jsme plán si počkat, být pevní v defenzivě, a chodit do rychlých protiútoků nebo na standardní situace. Bohužel co mám od kluků ohlasy, tak jsme dali gól na 2:1, kdy sudí neviděl míč za lajnou. I domácí hráči říkali, že byl jasný. To je škoda, mohli jsme dát kontaktní gól a zdramatizovat to," řekl Deníku zklamaně trenér Vítkovic Ondřej Smetana.

"Celkově jsme z utkání mohli vymačkat a uhrát víc. Bohužel první poločas jsme ještě byli v autobuse, protože dlouhá cesta nás ovlivnila. Nechci se na nic vymlouvat, něco shazovat, nebo to klukům ulehčovat, ale je to tak. Skoro celý první poločas to na našem pohybu i aktivitě bylo vidět," pokračoval s tím, že i pro něj samotného jde o ponaučení.

"Abych se ze situace snažil vytřískat maximum a přistupovat k tomu maximálně důsledně, protože je i mou chybou, že jsem nezařídil, abychom na takový důležitý zápas jeli na dva dny. Ale není to jediný důvod, proč jsme prohráli. Jen jeden z mozaiky," dodal Ondřej Smetana.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 28. KOLO:

Varnsdorf – Vítkovice 3:1 (2:0)
Branky: 4. Schön, 9. Ondráček, 68. Breda – 90.+3. Chvěja. Rozhodčí: Adámková – Kotík, Lakomý. ŽK: Barac – Plesník, Chvěja, Matoušek.
Vítkovice: Květon – Bolf, Helebrand, Plesník, Russmann – Ožvolda (85. Dziuba) – Buchvaldek (76. Matoušek), Chvěja, Motyčka (57. Macej), Kania – Martišiak. Trenér: Smetana.

Třinec – Sokolov 2:1 (1:0)
Branky: 41. Hlúpik, 60. J. Valenta z pen. – 73. Ju. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Hurych. ŽK: Wojnar – Fryšták.
Třinec: Chmiel – Omasta, Kušnír, Šuľa, Janoščín – R. Vaněk I., Weber (85. Machalík) – Hlúpik, J. Valenta, Cienciala (79. Puchel) – Akulinin (79. Wojnar). Trenér: Habanec.

Další zápasy: Líšeň – Dukla Praha 2:3 (2:1), branky: 21. Rolinek, 44. Kučera – 37. Doumbia, 71. Fábry, 82. Jakab, Hradec Králové – Ústí nad Labem 1:0 (0:0), branka: 88. Král, Žižkov – Vlašim 0:1 (0:0), branka: 78. V. Svoboda, Jihlava – Prostějov 3:2 (0:1), branky: 49. Klobása, 75. Mikuš z pen., 81. Ritter – 34. Zapletal, 64. Stáňa, Vyšehrad – Brno 2:7 (0:2), branky: 50. Čvančara, 89. Zinhasović – 54., 74. a 79. z pen. Ad. Čermák, 30. a 47. Pachlopník, 34. Jakub Šural, 71. Hladík, Chrudim – Pardubice 1:3 (0:2), branky: 52. Dostálek – 18. a 74. Hlavatý (obě z pen.), 29. Cadu.

1. Pardubice 27 20 4 3 49:16 64
2. Brno 28 19 6 3 71:29 63
3. Dukla Praha 28 17 2 9 58:38 53
4. Hradec Králové 28 13 9 6 48:28 48
5. Jihlava 28 13 7 8 54:41 46
6. Žižkov 28 14 4 10 43:38 46
7. Ústí n. L. 28 9 8 11 42:45 35
8. Prostějov 28 8 10 10 32:39 34