K ní by jim mohlo stačit vyhoupnout se na patnácté místo tabulky, na němž je Varnsdorf. Na něj ztrácí Vítkovice tři kola před koncem pět bodů a v pondělí je čeká vzájemná bitva. Čtrnáctý Sokolov se totiž pro novou sezonu přihlásil jen do třetí ligy. Ostravané rozhodli na přelomu poločasů, kdy se za stavu 1:1 prosadili Motyčka s Chvějou.

„Třinec známe, věděli jsme, na co si máme dát pozor, jaké jsou jeho silné stránky, a to se nám podařilo pokrýt. Mluvím zejména o středu zálohy a pak i nákopech. Donutili jsme je hrát jinak, sbírali míče a šli rychle nahoru, kde jsme si vytvářeli šance,“ hodnotil kouč Ondřej Smetana.

„Tohle derby mělo velký náboj. Domácí nás předčili v mnohém, hlavně v důrazu a brejkových situacích, na které jsme se připravovali. Ale v tom nás vyučili,“ uznal trenér Třince Svatopluk Habanec.

„Je to škoda. Měli jsme šanci ještě na vyrovnání na 3:3, ale nedali jsme a v podstatě hned z protiútoku Vítkovice přidaly čtvrtý gól. Bohužel odjíždíme s prázdnou, ale domácí si výhru zasloužili,“ dodal.

MFK Vítkovice - Fotbal Třinec 5:2 (2:1)

Branky: 10. Buchvaldek, 41. Motyčka, 47. Chvěja, 84. Kania, 90. Matoušek – 17. a 69. J. Valenta. Rozhodčí: Dorušák – Hájek, Horák. ŽK: Matoušek, Russmann, Celba – Cienciala, Kušnír. Diváci: 300.
Vítkovice: Květon – Celba, V. Cverna (77. Helebrand), Plesník, Russmann – Ožvolda (85. Dziuba) – Buchvaldek (61. Matoušek), Motyčka (61. Macej), Chvěja, Kania – Martišiak (77. Bolf). Trenér: Smetana.
Třinec: Chmiel – Omasta, Kušnír, Šuľa, Janoščín – R. Vaněk I. (61. Samiec), Machalík (46. Weber) – Hlúpik, J. Valenta, Puchel (67. Wojnar) – Akulinin (40. Cienciala). Trenér: Habanec.