Zajímavostí bylo, že ve Frýdku-Místku šlo o jednu z pouhých dvou porážek Baníku v sezoně tehdy ještě Fotbalové národní ligy. Ta první přišla v podzimním zápase 16. kola v Třinci (1:4, 2753 diváků).

Slezané nakonec skončili v ročníku 2016/2017 druzí za Sigmou Olomouc a vrátili se mezi elitu. V posledním zápase doma Ostravané porazili Znojmo 3:0 (2 góly Sus) a odrazili tak tlak rivala z Opavy, který skončil o bodík třetí.

24. kolo Fortuna ligy mezi FC Baník Ostrava a FC Slovan Liberec. 5. března 2022 v Ostravě. Fanoušci Baníku uspořádali sbírku pro Ukrajinu.
Baník se svými fanoušky pomáhá Ukrajině. Vybral 181 tisíc, přispěl i materiálně

„Byl to více boj než fotbal. Snažili jsme se, ale oni byli silnější a větší, chodili do soubojů ostře. Hned ze začátku jsem si nechali dát blbý gól ze standardky, na které se týden připravujeme,“ vykládal tehdy kouč Baníku Vlastimil Petržela.

„Pak se nám podařilo vyrovnat a převážně měli hru v rukách. Bohužel jsme inkasovali podruhé a nevyužili stoprocentní šanci Mondekem. Ale takový je fotbal. Kluci odmakali maximum. Nikdo nic nevypustil,“ dodal Vlastimil Petržela.

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 12. února 2022 v Ostravě. (zleva) Matěj Šín z Ostravy a Lukáš Mareček z Teplic.
Obrazem: Z Polanky přes Vítkovice až do ligy. Talent Šín patří k nadějím Baníku

18. kolo druhé ligy (11. března 2017):

Frýdek-Místek – Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Branky: 6. Literák, 70. Vyskočil – 19. Hlinka. Rozhodčí: Zelinka - Polák, Podaný. ŽK: Slaninka, Byrtus, Nworah - Pokorný, Helešic, Vašek. Diváci: 6200.

Frýdek-Místek: Mihalek - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Spasojević (78. Berežný) - Byrtus (77. Šichor), Šumský, Slaninka - Vyskočil - Ševčík (66. Nworah). Trenér: Nemec.

Baník Ostrava: Vašek - Breda (46. Celba, 67. Mondek), Pokorný, Mešaninov, Helešic - Mičola, Hlinka, Hrubý - Sus, De Azevedo (70. Urgela), Stáňa. Trenér: Petržela.