Fotbalisté druholigového Třince jdou do bojů s novým trenérem, herním stylem a snad i ambicemi.

V létě přivedla třinecká fotbalová organizace na post hlavního kouče známé ligové jméno. Svatopluk Habanec se hned vrhl do přípravy s vizí přidat týmu na fotbalovosti. „Seděli jsme  s vedením a shodli jsme se na novém způsobu herní produkce a nové cestě, kterou  by chtěl Třinec jít. Pochopitelně, že v tom začátku budou důležité i výsledky, nicméně v letní přípravě jsme už kádr okysličovali  o jména, která by nám v té nové cestě měla pomoci,“ naznačil Habanec.

Ostatně pět z nových sedmi jmen sám osobně zná  z působení v Brně či Slovácku. „Z kluků jsem v krátké přípravě nabyl dojmu, že ses mou filozofií ztotožnili a chtějí takový fotbal dělat. Pro mě je důležité, že na sobě chtějí pracovat, přestože každému říkám, že se musíme obrnit trpělivostí, protože změnit ze dne na den styl a okamžitě chtít, aby vše fungovalo, to nejde,“ uvědomuje si Habanec.

Změna způsobu herního stylu by měla Třinci zajistit minimálně klidný střed tabulky. „Třinec nehrával špatně, přesto se často pohyboval v dolní třetině tabulky, čehož bychom se chtěli vyvarovat. Proto jsme si stanovili cíl do osmého místa,“ vyhlásil plány kouč Habanec. Jeho tým začne novou sezonu zítra v Praze na Dukle.

Fotbalisté Vítkovic vstupují do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY opět  s řadou změn. Kádr Ostravanů, který v uplynulé sezoně skončil osmý, je z poloviny jiný a tomu odpovídají i ambice.

A právě možnosti mužstva byly předmětem neobvyklého nesouladu vedení klubu s koučem. „Rádi bychom se pohybovali ve středu tabulky a byli mezi pátým a desátým místem,“ prozradil na tiskové konferenci předseda představenstva Pavel Filipčík.

„Ta sezona už je historie, nechtěl bych se k tomu vracet, protože spousta hráčů odešla a s nimi i osmnáct až dvacet gólů, k tomu hodně asistencí. Naproti tomu příchozí posily nemají tolik zkušeností,“ zaznělo z úst trenéra Jiřího Balcárka.

„Vstup do soutěže bude důležitý, máme těžký los. A podle toho, jak se tým obměnil, tak to bude tuhý boj o záchranu od prvního kola,“ vyřkl následně v kontrastu se slovy předsedy Balcárek.

„Jestli je tady někdo  v oblacích a plánuje si, že budeme na pátém místě, tak nebudeme. Nemáme a ani  v minulé sezoně jsme neměli výrazné individuality, opět to bude jen o týmu. Ano, chceme vyhrávat, a byl bych rád, aby nás fotbal bavil, ale nebude to jednoduché,“ dodal kouč.

Kádr čítající devatenáct jmen sice už uzavřel, neznamená to ale, že už nikdo nepřijde. „Chceme přivést zkušenost, někoho, o koho se mladí opřou. Potřebujeme útočníka, ale takových klubů je i v lize více, protože na trhu nejsou. Uvidíme,“ uzavřel Jiří Balcárek.

FOTBAL TŘINEC
Změny v kádru
Přišli: Chmiel (hostováníz Baníku Ostrava), Valenta (Mladá Boleslav), Gáč (Zbrojovka Brno), Hlúpik (Příbram), Kubala, Macha᠆lík (oba hostování z 1. FC Slovácko), Wojnar (Haví᠆řov)
Odešli: Dedič (SFC Opava), Weber, Buchvaldek, Klec, Lupták (všichni konec hostování), Nazareno, Demjan, Hapal, Schwendt (všichni B᠆-tým), Ilko, Bárta (oba konec smlouvy)

MFK VÍTKOVICE
Změny v kádru
Přišli: Moučka (návrat z hos᠆tování, Petřkovice), Kovařík (Bruntál), Klusák (Táborsko), Matěj (Baník Ostrava), Stříž (hostování Žižkov/Vyškov), Suchan (hostování Plzeň), Surzyn a Matoušek (hostování Sigma Olomouc), Kania, Martišiak a Chvěja (hostování Baník Ostrava).
Odešli: Pašek, Mišinský a Končal (všichni vypršení smlouvy), Januška, Kaloč, Cel᠆ba, Ožvolda, Vasiljev, Miker (všichni konec hostování).