Trenér hostí Roman Veselý po utkání litoval některých zahozených příležitostí. „Především té za stavu 2:1, kdy jsme šli sami na branku. Tam se asi utkání lámalo. Nakonec platíme daň, že mužstvo je mladé, nezkušené, ale domácí svou agresivitou a vůlí šli za vítězstvím a to si i zasloužili. My ve druhém poločase nebyli nebezpeční,“ řekl kouč Vyšehradu Roman Veselý.

Vítkovičtí byli rádi, že zlomili nepovedené období a po dvou porážkách s Chrudimí a v Jihlavě bodovali. „Věděl jsem, že pro kluky to bude o hlavách, protože je vidím v tréninku a takový výsledek potřebovali. O to víc, když jsme oba góly dostali po hrubých chybách a tým to hrozně sráží,“ hodnotil trenér domácího týmu Jiří Balcárek.

„V poločase jsem je povzbuzoval, že to otočíme, a to se povedlo. Hodně nám pomohla střídání Zorvana a Kanii. Nakonec bych neřekl, že to bylo urvané vítězství, i když i to občas potřebujete, ale naše góly byly fotbalové, po krásných akcích. Za to jsem rád. Na druhé straně jsou to jen tři body, k záchraně jich budeme potřebovat ještě asi třicet,“ dodal kouč.

MFK Vítkovice – Slavoj Vyšehrad 4:2 (1:2)

Branky: 11. Matoušek, 62. Zorvan, 66. Praus, 90. Kania – 7. Verner, 37. Čvančara. Rozhodčí: Hanousek – Dresler, Váňa. ŽK: Matoušek, M. Kovařík, Motyčka – Pardubský, Gebert. Diváků: 624.

Vítkovice: Květon – Surzyn, Mikula, V. Cverna, Praus (83. Motyčka) – Holiš, Matoušek – Buchvaldek (46. Zorvan), Matěj (71. Kania), Stříž – M. Kovařík. Trenér: Balcárek.

Vyšehrad: Otáhal – Pardubský, Švejdík, Drozda, Mareš – Žežulka (76. L. Veselý), Verner – Vejvar (68. Rataj), Drobílek, Pouček – Čvančara (73. Gebert). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Brejcha, Laňka a Freit. Trenér: Veselý.

Druhý zápas: Ústí nad Labem – Prostějov 3:1 (0:0). Branky: 58. Matějka, 83. Miskovič, 87. Krátký – 78. Šteigl.