„Jedná se o rozhodnutí, které má pro budoucnost Vítkovic zásadní dopad. Klub má konečně mládežnickou organizaci, která je připravena s akciovou společností zastřešující druholigový A-tým spolupracovat. A to je nezbytná podmínka,“ uvedl člen představenstva Vítkovic Martin Hloch.

Vítkovičtí fotbalisté se aktivně připravují na případné dohrání letošního druholigového ročníku. „Musím ocenit přístup všech kluků, kteří několik měsíců nedostali výplatu, přesto nepřestali věřit, že Vítkovice budou zase celistvým fungujícím klubem,“ řekl trenér Vítkovic Ondřej Smetana.

„Vyřešení otázky mládeže, které je pro fungování klubu jako celku zásadní, vnímáme jako velkou naději pro celý vítkovický fotbal. Pokud bude fungovat mládež, bude fungovat celý klub a snáze se najde nový investor,“ dodal Smetana, jehož svěřencům patří po 17. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY předposlední 15. místo se ziskem 10 bodů.

Závěrečné slovo v cestě za záchranou vítkovického fotbalu bude mít město, které bude rozhodovat o již alokované dotaci, o níž jako o mimořádnou dotaci akademie Vítkovic zažádá. „Učiníme tak v nejbližších dnech,“ uvedl předseda Akademie MFK Vítkovice Slavomír Bretz.