U prvního gólu mluvil o štěstí. „Trefilo mě to do zad. Při druhém mě krásně našel Boris Förster, dostal jsem to na hlavu a spadlo to do brány,“ popsal Dawid. „Ale podíl má na tom celý tým,“ opakoval s tím, že jeho jméno byste jinak mezi kanonýry jen těžko hledali.

„Střelec určitě nejsem, jak říkám, trefilo mě to,“ smál se. „Jsem rád, že se zadařilo, ale góly se nepočítají. Berou se jen body, nebo jako v tomto případě postup,“ připomněl Marek Dawid.

Ani on určitě neušel zraku majitele Baníku Václava Brabce, který duel sledoval z hlavní tribuny. Dokonce sám i někteří další přihlížející vtipkovali, že je skautem pro slavný klub. „Je to možné, ale asi se dívá po mladších,“ rozesmál se osmadvacetiletý Dawid.

„Ale vůbec to nevnímám. Chceme si zahrát fotbal a vyhrát, takže to je podstatné,“ podotkl vzápětí.

Krnov, který suverénně ovládl krajský přebor, zatímco Hlubina je až sedmá, ho lehce zaskočil tím, že nebyl lepší. Spíše naopak. „Už v sezoně tady přijeli zalezlí, hráli jsme s nimi podle mého lepší zápas. Teď jsme čekali, že to bude stejné. Vletěli jsme na ně, začátek byl slabší, ale postupně jsme byli víc a víc na míči, vytvářeli šance a i přes inkasovaný gól jsme to zvládli. Podle mého Krnov nebyl tak silný, jak by měl,“ soudil Marek Dawid.

Nyní Hlubinu dělí od trofeje jediné vítězství. Ve středu 8. června změří síly s Vendryní, která působí o dvě patra níže. „Každý soupeř má kvalitu. Že je níž, tím spíše se může vyhecovat. My se musíme připravit, chceme vyhrát. Nastoupíme v plné síle a věřím, že to zvládneme,“ byl přesvědčený na závěr Dawid.