U prvního gólu mluvil o štěstí. „Trefilo mě to do zad. Při druhém mě krásně našel Boris Förster, dostal jsem to na hlavu a spadlo to do brány,“ popsal Dawid. „Ale podíl má na tom celý tým,“ opakoval s tím, že jeho jméno byste jinak mezi kanonýry jen těžko hledali.

Pohár můžu - 2. kolo - TJ Unie Hlubina - FK Krnov. Politik Lukáš Semerák a majitel Baníku Václav Brabec (uprostřed snímku).
Treble Krnov nezíská. Postup Hlubiny viděl i „skautující“ šéf Baníku Brabec

„Střelec určitě nejsem, jak říkám, trefilo mě to,“ smál se. „Jsem rád, že se zadařilo, ale góly se nepočítají. Berou se jen body, nebo jako v tomto případě postup,“ připomněl Marek Dawid.

Ani on určitě neušel zraku majitele Baníku Václava Brabce, který duel sledoval z hlavní tribuny. Dokonce sám i někteří další přihlížející vtipkovali, že je skautem pro slavný klub. „Je to možné, ale asi se dívá po mladších,“ rozesmál se osmadvacetiletý Dawid.

Fotbalista Martin Lukeš, 12. února 2022 v Ostravě.
Lukeš: Frydrych je jednoznačná volba, chtěl bych ho. S Almásim Baník neprohraje

„Ale vůbec to nevnímám. Chceme si zahrát fotbal a vyhrát, takže to je podstatné,“ podotkl vzápětí.

Krnov, který suverénně ovládl krajský přebor, zatímco Hlubina je až sedmá, ho lehce zaskočil tím, že nebyl lepší. Spíše naopak. „Už v sezoně tady přijeli zalezlí, hráli jsme s nimi podle mého lepší zápas. Teď jsme čekali, že to bude stejné. Vletěli jsme na ně, začátek byl slabší, ale postupně jsme byli víc a víc na míči, vytvářeli šance a i přes inkasovaný gól jsme to zvládli. Podle mého Krnov nebyl tak silný, jak by měl,“ soudil Marek Dawid.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. Trenér Baníku Ondřej Smetana.
Smetana o Baníku: Udělal jsem chyby, ale odcházím lepší. Kam půjde? A co Sor?

Nyní Hlubinu dělí od trofeje jediné vítězství. Ve středu 8. června změří síly s Vendryní, která působí o dvě patra níže. „Každý soupeř má kvalitu. Že je níž, tím spíše se může vyhecovat. My se musíme připravit, chceme vyhrát. Nastoupíme v plné síle a věřím, že to zvládneme,“ byl přesvědčený na závěr Dawid.