„Chápu, že těsné vítězství s týmem bojujícím o záchranu je málo. Řepišti přeji už teď hodně štěstí v divizi a musím se mu smát. Na závěr dávám za pravdu trenérovi Oldřišova, že se tam opravdu těžko boduje, ať předvedete sebelepší výkon,“ řekl Deníku trenér Vřesiny Tomáš Kaventa.

„Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se podle mě hrál zbytečně vyhrocený zápas. Do jaké míry za to může trojice rozhodčích je asi na zvážení každého zvlášť. Průběh rozhodně neodpovídal tomu, že se utkaly dva týmy, které mají v tabulce úplně jiné starosti,“ vykládal Kaventa.

„Domácí si v prvním poločase vytvořili pár šancí, ale do vedení se dostali až ke konci poločasu po velmi sporně nařízené penaltě. Bohužel pro nás přidali druhý gól hned po patnácti vteřinách začátku druhého poločasu, kde jsme trestuhodně zaspali,“ uznal trenér ostravského celku.

„V průběhu druhého poločasu už proběhly pouhé náznaky šancí. Ke konci zápasu měl být dle mého názoru vyloučen hráč domácích. Zajímalo by mě, kam se díval pomezní, protože se ten souboj odehrál v jeho těsné blízkosti, ale on tam bohužel byl po celou dobu pouze do počtu,“ pokrčil rameny Kaventa.

„V závěru se nám ještě po rohu podařilo snížit na 1:2 a nebýt upísknutí hlavního rozhodčího, mohli jsme jít do přečíslení tři na jednoho. Kdoví, jak by tato situace dopadla. Každopádně bych chtěl kluky pochválit za výkon, máme rozhodně na čem stavět,“ chválil svůj tým kouč Vřesiny.

„Nervozita se projevovala také na lavičce domácích, když se například jejich vedoucí mužstva při autovém vhazování postavil našemu hráči do cesty a znemožnil mu rozehrát. Nebo když pan majitel domácích po zápase u šaten na naše hráče pořvával, že by měli konečně začít hrát fotbal a nedělat jen ostudu. Bylo to od domácích až nedůstojné,“ uzavřel Tomáš Kaventa.

Krajský přebor – 22. kolo (sobota 29. 4. 2023):

Řepiště – Vřesina 2:1 (1:0)

Branky: 39 z pen. Byrtus, 46. Jurča – 89. Kozelský. Rozhodčí: Boček – Stankov, Kovařík. ŽK: Kuboš, Jurča, Byrtus, Hrabec – Adam Hruzík, Tomáš Hruzík. Diváci: 96.

Vřesina: Matula – Bartonec, Ponížil, Adam Hruzík, Tomáš Hruzík, Chobot (62. Staněk), Fendrich, Antonín Hruzík, Novák, Wilk (17. Trojan). Trenér: Kaventa.