„Tímto zápasem jsme chtěli odčinit poslední prohru v Heřmanicích (0:4) a hlavně zlepšit výkon. I když jsme prohráli, tak tohle se určitě splnilo,“ okomentoval utkání hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič.

Jeho tým bojoval a mohl se také gólově prosadit. Nepovedlo se a tak krátce po pauze poslal do vedení hosty Regec.

Domácí se dočkali po hodině hry, kdy na konci povedeného brejku byl Wojnar. Petřkovice však postupem času vystupňovaly tempo a v 85. minutě udeřily. Po pohledné kombinaci a centru Neumanna vstřelil vítěznou branku hlavou Kania. Postup pak ještě stvrdil Ptáček.

„Je třeba uznat kvalitu soupeře, který tam má nějaké profíky a hraje o soutěž výš. Myslím si ale, že jsme netahali moc o kratší konec provazu, měli jsme dvě tři příležitosti, které jsme mohli proměnit. Soupeř ale nakonec dal rozhodující gól, vyhrál a postoupil. K tomu mu gratuluji, ale sami se nemáme za co stydět,“ řekl Matušovič.

Na straně Odry panovala pochopitelně spokojenost. „Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas než ten, co jsme tu v přípravě vyhráli tři nula. Bylo jasné, že si Havířov bude na nás věřit a cítit šanci. Vzhledem k náročnému programu jsme dali příležitost hráčům z lavičky. Kluci hráli poprvé v tomto složení, mladí možná poprvé v životě takový zápas a to se podepsalo na tom, že to bylo trochu nervózní. Uklidnili jsme se až gólem, dát druhý třetí, bylo by hotovo, místo toho jsme inkasovali. Nakonec jsme to svou kvalitou dotáhli do úspěšného konce,“ oddechl si kouč Ondřej Smetana, kterému však radost z vítězství zkazilo zranění kolene kanonýra Radovana Lokši.

„Bohužel si to vyčítám. Možná měl hrát od začátku, nebo tam nejít vůbec, nevím. To je fotbal. Přišli jsme o klíčového hráče a musíme se modlit, že to nebude nadlouho, protože je to komplikace,“ dodal Smetana.

Už v sobotu (nikoli původně plánovaný pátek) pokračují fotbalisté Petřkovic v MSFL. Od 10.15 hodin dopoledne hostí pod Landekem Otrokovice.

FOTBALOVÝ MOL CUP – 1. kolo

MFK HAVÍŘOV – ODRA PETŘKOVICE 1:3 (0:0)
Branka: 61. Wojnar – 49. Regec, 85. Kania, 90. Ptáček. Rozhodčí: Macrineanu – Trigas, Vrťo. ŽK: Matušovič – Baranek, Mládek. Diváci: 250. Postupují Petřkovice.
Havířov: Směták – Macík, Hottek, Igbinoba – Guendouze, Wojnar, Zupko, Klejnot – Matušovič, Bibaku, Dawid. Trenér: Matušovič.
Petřkovice: Chmiel – Baranek, Plesník, Rychlý, Sporysz – Mládek – Neumann, Telnar, Regec (57. Lokša, 64. Kania), D. Smékal – Chlopek (53. Ptáček). Trenéři: Smetana a F. Smékal.