Jedna výhra, šest porážek, z toho dvě o pět branek, zisk pět bodů. Vysvědčení Krásného Pole po úvodních devíti kolech v páté nejvyšší soutěži, kam se klub po letech vrátil. Tým v čele s kanonýrem Jakubem Ševčíkem, který předloni v I.B třídě nasázel přes padesát branek, se musel srovnávat s vyšší kvalitou soupeřů.

„V I.A třídě to nebyl takový rozdíl. Postup do krajského přeboru je markantní skok. Je znát, že pro některé hráče je to možná strop,“ přiznává pro Deník trenér Pavel Válek.

Fotbalisté Smilovic v tmavém.
Buze*ante, řval vyloučený. Kapitán se mstil pěstmi. Co šéf disciplinárky?

„První třetina sezony nám moc nevyšla, od čtvrtého kola se potýkáme se zraněními klíčových hráčů, nebo teď i nemocemi, i když v Kravařích se nám marodka lehce vyprázdnila. Někteří kluci ale předtím týden leželi v horečkách, takže jsem rád, a cením si, že nám pomohli i kluci z béčka,“ pokračuje Válek, přičemž zásadním momentem byla 56. minuta.

Jakuba Ševčíka fauloval jako poslední instance Zdeněk Pospěch. Ačkoli šlo o domácího hráče, bývalého reprezentanta a mistra ligy s Baníkem Ostrava, sudí Milan Levinger neměl slitování a poslal Pospěcha při jeho kravařské premiéře do sprch. „Byli jsme překvapení, že nastoupil,“ připouští Válek.

„Samozřejmě fotbalista to je, bez debat, ale Ševčík je kreativní, rychlý, mohl jít do úniku a on ho zajel. Myslím, že červená byla zasloužená,“ stojí kouč Krásného Pole za verdiktem muže s píšťalkou, a naznačuje, že mužstvo bylo na soka, kde kromě Pospěcha byli i další exligisté Petr Zapalač s Milanem Halaškou, připravené. „Kluci byli nažhavení. Kvalita Kravař je obrovská, navíc nehrál Baranek. A stálo u nás štěstí, gólman Tichý chytil tři čtyři tutovky. Z něj byli domácí nešťastní,“ usmívá se Pavel Válek.

Martin Valigůra v barvách Sokolu Šilheřovice.
Zabiju tě, napsal rozhodčí. Lže, brání se vyloučený. Oba dál ostře reagují

VÁLEK: PLATÍME NOVÁČKOVSKOU DAŇ

Dodnes ho však mrzí několik jiných ztrát. Doma s Dolním Benešovem, kde tým v nastavení přišel o dvoubrankový náskok a remizoval 3:3. V Datyních vedlo Krásné Pole 1:0 a 2:1, ale nebodovalo. I Jakubčovicích doufalo v nějaký zisk. Vedle toho všeho zaniká i cenná remíza s lídrem z Petřvaldu na Moravě.

„Asi platíme nováčkovskou daň, ale věříme, že když budeme pracovat dál, tak to zvládneme. Tým máme mladý a kvalitní, tak snad nám to přinese ovoce,“ doufá Válek.

Váží si toho, že se mužstvo z úvodního srabu zvedlo, stejně jako z debaklů se Stonavou (1:6) a v Kobeřicích (0:5). „Tam jsme to nezvládli po taktické ani fotbalové stránce, soupeř nás ve všem přehrál. Byli jsme až naivní,“ míní kouč. „Doma se Stonavou byl poločas 1:2, moli jsme vyrovnat, šanci jsme nedali a pak nás potrestali krásnými góly. Byli fotbalovější, vyhráli zaslouženě,“ uznává Válek, který se vítězstvím přiblížil k předsezonnímu cíli.

Martin Valigůra v barvách Sokolu Šilheřovice.
Tři červené a napadení sudího: Zabiju tě, neodjedeš živý, řval lídr Šilheřovic

„Věřili jsme, že patnáct bodů po podzimu bychom mohli mít. Máme jedenáct, tak mohli bychom to dotáhnout. Každý bod je ale cenný,“ upozorňuje, přičemž Pole čeká doma Háj ve Slezsku, venku Pustá Polom, pak Český Těšín, derby s Vřesinou a jarní předehrávka s Brušperkem.

„S Vřesinou to bude vyhrocený zápas, na který se těší celé Krásné Pole,“ podotýká Válek. „Chceme ještě něco urvat. Mít na konci podzimu patnáct sedmnáct bodů, byli bychom spokojení,“ uzavírá Pavel Válek.