Několik současných či bývalých ligových fotbalistů, nebo zpěvák Mirai Navrátil s parťáky z kapely Mirai. Ti si během minulých třinácti ročníků kopli na Hukvaldech (případně v okolí) penaltu a soutěžili o post toho nejlepšího v Moravskoslezském kraji. Letošní čtrnácté pokračování ale bude mít tuplovaně speciálního hosta.

Soutěž O Penaltového krále v roce 2022.
Třinácté penalty na Hukvaldech: gólmani v bahně, šok pro obhájce a mladík králem

„Námluvy byly dlouhé, zejména díky událostem, které neovlivníme, jako byl covid. Ještě před vypuknutím pandemie jsme se s panem Panenkou setkali, když byl zrovna v Ostravě. Řekl jsem mu svůj záměr a plácli jsme si. Jenže pak došlo na koronavirus,“ popsal pro Deník proces Adam Hubeňák, hlavní organizátor penalt.

„Jakmile vše odeznělo, tak jsem se do toho opět pustil a teď jsme rádi, že to konečně klaplo. Pan Panenka potvrdil, že dorazí,“ dodal Hubeňák.

Přiznal, že v posledních letech byla účast Antonína Panenky jednou z ambic pořadatelů. „Bylo to něco, o čem nemluvíte, možná vás to ani nenapadne, ale v průběhu let, jak stoupal počet účastníků i popularita akce, lidi měli o ní větší povědomí, tak se vám to v hlavě samozřejmě objeví,“ potvrdil Adam Hubeňák.

Antonín Panenka byl hvězdou 2. dílu pořadu Deníku Hvězdy v prachuAntonín Panenka byl hvězdou 2. dílu pořadu Deníku Hvězdy v prachuZdroj: archiv Deníku a Antonína Panenky

Utkání 11. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FC Slovácko, 16. října 2021 v Ostravě. brankář Baníku Jan Laštůvka.
VIDEO: Redaktor Deníku v. „kápo“ Baníku. Kdo urval penaltovou výzvu na Bazalech?

„Pak se sám sebe ptáte: ‚Jaké by to bylo tu mít toho, kdo kopl nejslavnější penaltu možná v celé fotbalové historii?‘ Vždyť když ji ve světě někdo napodobí, každý hned zmíní Panenku. Proto jsme to zkusili, rozjeli, pracovali na tom a klaplo to,“ oddechl si.

A jak bude vypadat účast čtyřiasedmdesátileté sportovní osobnosti na Hukvaldech? „Vše necháváme na něm,“ prohlásil Hubeňák. „Jestli se zapojí do soutěže, kopne jednu symbolickou penaltu, nebo vůbec žádnou, to bude o jeho rozhodnutí. Každopádně přijede, aby všechny pozdravil, fotil se a podepisoval, předal všem vítězům poháry a užil si krásný den spojený s penaltami na Hukvaldech. Věřím, že si to i díky němu užijeme všichni,“ zakončil Adam Hubeňák.

Stejně jako v předchozích letech se soutěží v kategorii kadetů (do 15 let) a dospělých, oceněny budou i nejlepší ženy. Vše začíná u Hukvaldského pivovaru ve středu 5. července registracemi od 10 hodin. Titul z roku 2022 obhajuje mladík Tomáš Bernatský.