Velký vliv na tom, že v probíhajícím ročníku se Ostravané neperou ve vrchních patrech, hledá Lišaník v letních událostech. Skončilo či přestoupilo hned několik hráčů, včetně kapitána Ondřeje Pytlíka, který zamířil do B-týmu. „Dále šel Milan Petrík do Hlubiny, Tonda Lyčka do Krnova, Josef Jurásek do Vřesiny,“ vypočítává kouč ztráty z loňského léta.

„Tolik jsem toho nečekal, takže jsme to pak museli lepit. Výsledkem pak byl užší kádr a nepovedený podzim,“ přiznává Lišaník s tím, že mladý tým zasáhly i první neúspěchy. „Stačily dvě porážky, hlavy dole a složili jsme se. Těžko jsme se z krize dostávali,“ pokračuje trenér Staré Bělé.

Mužstvu pomohla zimní přestávka. Na jaře v sedmi zápasech vybojovalo v sedmi zápasech pět vítězství, padlo pouze v Chlebičově. „Sezonu bych ale nenazýval zklamáním. Prostě nás zasáhly stěžejní odchody,“ opakuje Lišaník.

Lze ale na tom hledat i něco pozitivního. „Jsem rád, že o naše hráče je zájem ve vyšších soutěžích, sám jsem jim řekl, ať si to zkusí. Je to pro nás vizitka, že to asi děláme dobře,“ pochvaluje si Marek Lišaník s tím, že prostor tak dostávají nadějní mladíci jako Vojtěch Strnad, Petr Maršálek, či Jan Kouřil. „Věřím, že se teď vykopou a díky tomu by příští sezona mohla být jiná. Lepší,“ doufá trenér.

Každopádně pohár je důvodem, proč nevzdávat po výsledkové stránce ani aktuální jaro. Ve středu 24. května čeká Starou Bělou semifinále krajského poháru, pokud uspěje, narazí v boji o letní předkolo MOL Cupu na lepšího z dvojice Baška – Petřvald na Moravě. „Myslím, že kluci i já cítíme, že bychom chtěli dojít daleko,“ přikyvuje Marek Lišaník.

„Pro kluky je to zpestření, zvlášť v momentě, kdy nám ta sezona nešlape tak, jak bychom si představovali. Je jen dobře, že máme o co hrát a bojovat. Navíc když jsme v zimě porazili mančafty z krajského přeboru jako je Vřesina, nebo Heřmanice,“ uzavírá Marek Lišaník.