Náročnému kouči se však zamlouvalo pouze prvních patnáct minut. „Hráli jsme zodpovědně a s chutí směrem dopředu. Pak ale jako bychom si pomysleli, že Vendryně brzo prohrává, máme šance, tak jsme polevili. Začali jsme hrát profesorsky, drželi míč, ale vyjma jedné šance jsme do poločasu nic kloudného nevymysleli,“ přiznal kriticky Woznica.

Tak jako asi každý, kdo v Řepištích duel sledoval, si myslel, že protivníka hrající o dvě soutěže níž zlomí druhá branka. Ta přišla v 62. minutě, jenže nestalo se. Brzké snížení dostalo soka na koně.

„Cítili, že jsou blízko vyrovnání, penalt, vrhli se do útoku a podržet nás musel Otoupalík. Naštěstí. Mohlo to skončit 2:2 a penalty jsou loterie,“ připomněl Woznica šanci Hulboje v závěru.

Bylo znát, že ostravskému celku moc „nejdou nohy“, což připustil i kouč. „Myslím, že proti B třídě bychom to měli herně i kondičně zvládnout lépe. Ale klobouk dolů před Vendryní, byť toho do 60. minuty moc neměla. Hrála obětavě, zodpovědně zezadu, v bloku, my se tam těžko dostávali. Odjezdili to parádně,“ řekl.

Za kvalifikaci do MOL Cupu ale byl rád. „Cením si toho, protože cesta k tomu vítězství byla trnitá. V zimním poháru pět zápasů, pak finále v Ostravě. Píšť nám sice odpadla, ale poté Krnov, teď Vendryně. Bylo tam moc utkání, která bylo nutné zvládnout a mám z toho radost,“ vyznal se šéf střídačky Unie s tím, že vyhlédnutého soupeře pro předkolo nemá.

Ovšem s tím, že na sobotu 30. července nemá plánovat přípravný zápas, radši předběžně počítal. „V přípravě to máme zahrnuto, takže i proto jsem rád, že jsme to uhráli, jelikož nemusíme narychlo hledat soupeře,“ usmívá se trenér Hlubiny.

„Ale chci dobrý zápas a někoho hratelného, protože pokud bychom postoupili, jsou tam už mančafty ze druhé ligy, což by bylo zajímavé,“ uzavřel Jan Woznica.