Brančík litoval v nedělním šlágru minel v obraně a chabé produktivity před brankou soupeře. „Bohužel, nebyli jsme schopni míč dvakrát odkopnout, prohrajeme souboje, pak je roh, chyba stopera a z toho plynoucí gól. Sami naopak nic neproměníme, máme šance, ale bombardéra, který by je zužitkoval, už ne. Trefíme jen tyčku,“ hodnotil bitvu na půdě Ajaxu.

„Po celý druhý poločas jsme byli lepší, měli jsme převahu, jen chyběl gól. Ale i tak jsem spokojený, protože nikdo nezklamal, jsem hrdý, holt i takový je fotbal,“ dodal Jiří Brančík.

Ajax Markvartovice - Odra Petřkovice 1:0 (18. června 2023).
Ostravě vládne Ajax, do kraje po sedmi letech. Budou se radovat i Petřkovice?

V té době si však byl vědom, že i stříbrná pozice nejspíš bude postupová. Během týdne se pak informace potvrdila. „I kluci to věděli. Přesto jsme chtěli vyhrát, dokázat, že to umíme, ale kvalitní stoperská dvojice Markvartovic nás excelentně pokryla,“ uznal.

„Ale nejsem zklamaný, naopak hrdý, protože jsme postoupili. Sice ze druhého místa, pohár nemáme, ale ten jsme ztratili jinde,“ pokračoval, přičemž poukázal na prohru na Slovanu Ostrava, nebo domácí ztráty. „Měli jsme dva výpadky, které se nám vymstily. Takový je ale fotbal, jdeme dál,“ doplnil Jiří Brančík.

Asistent trenéra Petr Petrov a hlavní kouč Hlubiny Zdeněk Skotnica (vpravo).
Kouč Skotnica o sezoně Hlubiny: Téměř nikdo nás nepřehrál. MSFL? Šatna půl napůl

Se sezonou je maximálně spokojen. „Musíme se koukat i na to, že žijeme v těžké době, protože i ve větších městech a dědinách se s fotbalem končí. A kluci musí primárně hledět na osobní život, rodinu, fotbal je až na dalším místě. Proto si vážím toho, že máme dobrý kolektiv, kvalitní tým, který dosáhl na takový úspěch,“ podotkl kouč.

Se současným kádrem počítá z devadesáti procent i do I.B třídy, byť plánuje změny a posílení. „Máme vyhlédnuté tři čtyři hráče – stopera, střeďáka a hlavně dva útočníky. Ideálně rychlostní typy. Na něčem se pracuje, tak uvidíme. Teď si musíme vydechnout od fotbalu a odpočinout si,“ poznamenal Brančík.

Hlubina - Krnov 3:1 (Divize F - 25. kolo, 3. 6. 2023)
Hlubina třetí ligu odmítla. Málem jsme se rozpůlili, říká předseda. Co důvody?

A co čeká od kraje? „Nevyzpytatelná budou béčka. To jsme se přesvědčili už v této sezoně,“ řekl s vědomím, že Petřkovice narazí na rezervy divizních celků Hlubiny a Vítkovic.

„Čeká nás ale také spousta dědin okolo, takže to budou velká derby. Máme se na co těšit. Důležitá bude příprava a start soutěže. Od toho se pak bude celý podzim odvíjet,“ měl jasno na závěr trenér Jiří Brančík.