Připomněl, že na stažení hráče měl celek z Letné právo. „Tak jsme to i brali. Jestli šlo o strategii Sparty k dalšímu jednání, to už je vědí jen tam. Já mohu jen říct, že jsem rád, že se kluby dohodly a máme tento výsledek, který je hlavně ve prospěch hráče,“ reagoval na dotaz, jestli cítil, že se Lischka stal rukojmím Sparty.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Viktoria Plzeň, 20. listopadu 2012 v Ostravě. (střed) David Lischka z Ostravy.
OFICIÁLNĚ! Lischka se vrací do Baníku. Komplikovaná jednání, přiznal Grussmann

Pražané totiž chtěli získat nigerijského křídelníka Yiru Sora, když Baník odmítl, stáhli si z hostování právě Lischku. „Fanoušci to tak mohou vnímat, ale ve finále se můžete podívat, že rukojmím nebyl, protože Sor – aspoň co mám informace – zůstává. Nám šlo o Davida, transfer je jen o něm, kluby se dohodly a to je nejdůležitější,“ zopakoval Radek Matějek.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (střed) David Lischka z Ostravy se raduje z branky.
Velký zvrat! Baník se dohodl se Spartou na příchodu Lischky, Sor zůstává

Spolu s konstruktivním stoperem však musel mít na vědomí, že jednání nemusí dopadnout a bude nutné rozmýšlet, co dál. „Varianty jsme měli, člověk musí počítat se vším. Něco se řešilo, byly to dva kluby ze zahraničí, víc bych to ale nespecifikoval. Prioritou byl pro Davida Baník,“ nastínil Matějek. „Nakonec to dopadlo dobře, věřím, že naváže na povedený podzim. Myslím, že i David si oddychl a teď se může připravovat na jaro,“ dodal.

Utkání 2. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Fastav Zlín, 1. srpna 2021 v Ostravě. (zleva) Filip Kaloč z Ostravy a David Lischka z Ostravy oslavují gól.
Kauza Lischka: chce si Sparta vynutit mladíka Baníku? Jak by u zdi volil kouč?

Kontrakt Lischky ve Slezsku je dlouhodobý, na plných čtyři a půl roku. „Taková je dohoda. David s tím sám souhlasil, chce mít klid na práci a jistotu,“ uvedl Matějek. „Samozřejmě věříme, že Davidovi bude sloužit zdraví, jeho výkony budou mít vzestupnou tendenci a jednou třeba může přijít nějaký další posun. Teď ale mají klub i hráč jistotu, to je důležité, a je jen na něm, jaké budou jeho výkony a kam povedou další kroky,“ uzavřel Radek Matějek.