Pro hladký průběh kempu je důležitá pohoda v týmu, kterou tvoří prostředí, ale i ubytování. Tým okolo šéfa marketingu a PR Matěje Šturaly hodně stavěl na zkušenostech z loňska. Osmadvacítka fotbalistů bydlí v celkem čtrnácti pokojích, další pak patří realizačnímu týmu. Jaké se utvořily dvojice? Různorodé.

Spolu jsou krajané z řad cizinců – ze Slovenska Matej Madleňák a Ladislav Almási, a z Nigérie Quadri Adediran s Abdullahim Tankem. Stejně tak mladíci. Na pokoji najdete nejen dlouholeté parťáky a kamarády Matěje Šína se Samuelem Grygarem, ale také Radima Šudáka s Michalem Málkem, či Patrika Měkotu s Davidem Krupičkou.

Fotbalisté Baníku Ostrava vyrazili na soustředění do Turecka. Mužstvo i realizační tým ráno odcestovali autobusem z Ostravy do Vídně, odkud odpoledne poletí do Antalye.
Baník valí do Turecka! Za kemp dá „ranec“, co porovnání se Spartou a se Slavií?

Fotbalisté Baníku Ostrava na hotelu během soustředění v Turecku.Fitcentrum hotelu Susesi.Zdroj: FC Baník Ostrava/Michael Rada

Zároveň jsou dua i na první dobrou nesourodá. Z pohledu postů jako je tomu u gólmana Jiřího Letáčka a útočníka Filipa Kubaly, prizmatem věku pak spolu překvapivě bydlí zkušený bek Jan Juroška s mladým brankářem Mikulášem Kubným, a Gigli Ndefe s Tomášem Rigem.

Celkem dva pokoje zůstaly pohromadě z minulého roku. Prvním je osazenstvo Jiří Boula a David Buchta, druhým pak „balkánská klika“ – Chorvat Robert Miškovič s Bosňanem Eldarem Šehičem. „Sám jsem byl z některých dvojic překvapený,“ řekl Matěj Šturala.

Baník už má za sebou první tréninkové jednotky v rámci kempu, v sobotu sehraje i úvodní duely. Nejprve dopoledne proti Oboloni Kyjev, odpoledne pak se slovinskou Lublaní. „Proti minulému roku je změna v tom, že zápasů bude hodně, takže hráči budou dostávat větší minutáž, než před rokem. Ať jsou mladí, nebo starší,“ uvedl trenér Pavel Hapal.

Tomáš Galásek v době, kdy vedl fotbalisty Baníku Ostrava.
Teď mluv nohama! Galásek o Kaločovi v Německu: Možná pomohlo, že v Baníku nehrál

Dvojice na pokojích:

Robert Miškovič – Eldar Šehič
David Buchta – Jiří Boula
Jiří Klíma – David Lischka
Matej Madleňák – Ladislav Almási
Filip Blažek – Karel Pojezný
Gigli Ndefe – Tomáš Rigo
Abdullahi Tanko – Quadri Adediran
Mikuláš Kubný – Jan Juroška
Jiří Letáček – Filip Kubala
Samuel Grygar – Matěj Šín
Michal Frydrych – Jakub Markovič
Patrick Kpozo – Matúš Rusnák
Radim Šudák – Michal Málek
Patrik Měkota – David Krupička