Svěřenci trenéra Bohumila Páníka se v nedělním utkání 24. kola FORTUNA:LIGY představí od 17.30 hodin na hřišti pražské Slavie, vedoucího týmu soutěže, který ve čtvrtek mimochodem uhrál v osmifinále Evropské ligy po kvalitním výkonu cennou remízu 2:2 v Seville.

Silného soupeře z Edenu se ale baníkovci nebojí. „Jedeme tam udržet čisté konto a vyhrát,“ řekl stoper Baníku Jiří Fleišman. „Slavia chce hrát fotbal, my taky, bude to pro diváky zajímavý zápas. Nejedeme tam bránit bod, chceme se poprat o vítězství,“ doplnil Fleišman.

Určitou výhodou pro Ostravany by mohlo být právě to, že sešívaní odehráli pohár ve Španělsku. A to i přesto, že mají široký kádr.

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha, září 2018 v Ostravě. Ilustrační foto.

Atmosféru zápasu Baník vs. Slavia v září 2019 v Ostravě si můžete připomenout v naší fotogalerii:

„Myslím, že čas bude hrát s námi. Slavia má náročný program. Věřím, že s poctivou defenzivou máme šanci tam uspět. Budou rozhodovat maličkosti,“ dodal Jiří Fleišman.

Baníkovci potřebují, aby přestali dostávat góly. Za celý podzim jich inkasovali patnáct, což je řadilo s Plzní na dělené první místo. Na jaře už je to o dost horší. Během čtyř duelů dostali hned sedm branek. Naposledy doma prohráli se Zlínem 1:2.

„Není to jen o obraně, je to o celém mužstvu. Nevyšly nám některé věci v útočné fázi a z toho se vyvíjel tlak na obranu, která potom chybovala,“ vykládal druhý trenér Baníku Jan Somberg.

Jak moc mužstvo v zápase s Fastavem postrádalo štítového záložníka Jánoše, jehož místo zastoupil ve středu pole Mešaninov? „Jeho absence byla znatelná. Je to stabilní hráč základní sestavy, důležitý do rozehrávky. Chyběl nám,“ přiznal Somberg.

Podle něj mužstvo nejvíce propadlo v poslední půlhodině na Spartě, která dohrávala bez vyloučeného obránce Štetiny. Letenští přesto vyhráli 3:2. Výsledek mohl být navíc pro Baník ještě daleko krutější, kdyby nebyl v brance Laštůvka.

„Když vezmu poslední dva zápasy, tak nejvíce šancí měla Sparta, když hrála v deseti. Nebylo to tak, že bychom celkově v obranné fázi vyloženě propadli,“ podotkl Somberg.

„Se Zlínem a na Spartě jsme udělali řadu hrubých individuálních chyb, které se už nesmí opakovat. Slavia totiž každou takovou trestá,“ uzavřel Jan Somberg s tím, že chybět bude záložník Hrubý, který obdržel v utkání se Zlínem červenou kartu.