Chybět bude třeba kapitán Jan Laštůvka, testování odhalilo onemocnění covid-19 také u hlavního kouče Luboše Kozla. Toho zastoupí na ostravské lavičce trenér béčka Ondřej Smetana s asistentem Ivo Stašem.

Všechny infikované osoby jsou momentálně v desetidenní karanténě a pokud nenastanou žádné komplikace, mohli by být k dispozici pro další soutěžní utkání po reprezentační přestávce za dva týdny.

Pro Baník je to velká komplikace především na postu gólmana. Kromě Laštůvky je totiž nuceně mimo hru i dvojka Viktor Budinský, a tak se bude muset postavit ve Starkově panství mezi tři tyče někdo třetí.

První variantou pro důležitý záskok na duel ve středních Čechách je jednadvacetiletý ostravský odchovanec Radovan Murin, který je v áčku od letošního léta. V této sezoně odchytal osm utkání v MSFL za rezervu.

Druhou možností je pak zkušený, sedmatřicetiletý Michal Daněk, který chytal naposledy v Hlučíně a poté se dal na trenérskou dráhu právě v Baníku, kde vyrostl a od srpna je také zapsán na soupisce áčka.

Baník se představil v nejvyšší soutěži naposledy 4. října, kdy doma podlehl Slavii 0:1 gólem Stancia z penalty. V aktuální ligové tabulce patří Ostravanům po šesti kolech až 13. místo se ziskem pěti bodů při skóre 6:7.