Baník hledá kouče! To není název nové pěvecké, či talentové soutěže, ale regulérní proces, který probíhá v kancelářích na ostravských Bazalech. Slezané potřebují vědět, která persona je ze střídačky povede od nového ročníku za dalším pokusem směrem k vysněným evropským pohárům.

Jelikož Tomáš Galásek údajně nemíní po skončení ročníku ve své funkci pokračovat, ve hře by měly být tři varianty. Primárně se klub pokouší, nebo čeká, na dvě jména: Pavel Vrba a Martin Svědík. Prvně jmenovaný je smluvně vázaný ve Spartě, které se však nejspíš nepodaří splnit cíl v podobě titulu. Záleželo by tak na výsledcích ve zbytku sezony, a především na finále MOL Cupu v Uherském Hradišti, zda bude celek z Letné vést i nadále.

Pokud jde o šéfa lavičky Slovácka Martina Svědíka, ten zatím nemá důvod odcházet. Sportovně je jeho tým nad Baníkem, čekají ho letní předkola Evropské konferenční ligy a třeba získá ve středu i již zmíněný MOL Cup. Zapsal by se tím do klubové historie. Na druhé straně, Baník je Baník a pro ambiciózního a náročného trenéra bezpochyby výzva.

Musí se však počítat s tím, že nevyjde ani on, ani Pavel Vrba. Proto je tu třetí možnost. Podle informací Deníku došlo v minulém týdnu na jednání s Pavlem Hapalem. Ten se měl nejprve sejít se sportovním ředitelem Aloisem Grussmannem, po pár dnech i s majitelem Václavem Brabcem. Pokud se mužstva neujmou Vrba, či Svědík, měl by být další volbou právě Hapal.

"Jakékoliv mediální spekulace na toto téma nebudeme v průběhu sezony komentovat," řekl Deníku tiskový mluvčí Baníku Marek Lorenc.

Dvaapadesátiletý bývalý reprezentant, který dovedl k titulu ve slovenské lize Žilinu, má za sebou štace u slovenského národního týmu i jednadvacítky, byl ve Spartě, Opavě, Zlíně, Mladé Boleslavi, či polském Lubinu. A má zkušenost i s Baníkem, kde krátce trénoval v sezoně 2005/06. Dojde na návrat?