Zachytit vstup do sezony. To je současný hlavní cíl fotbalistů Baníku Ostrava, kteří v sobotu od 17 hodin rozehrají ve Vítkovicích nový ročník FORTUNA:LIGY proti Liberci.

„Doufám, že jsme si všichni v klubu odpracovali to, aby ta sezona byla minimálně stejně úspěšná jako ta minulá,“ řekl na středeční tiskové konferenci Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku.

Všichni v klubu věří, že stabilizovaný a zároveň posílený tým bude atakovat páté místo a finále MOL Cupu. Tedy mety, na které v minulé sezoně už dosáhl.

„Posílili jsme kádr, udrželi jsme všechny hráče, které jsme udržet chtěli, takže věřím, že budeme silnější,“ narážel Michal Bělák především na setrvání Baroše, Laštůvky, Stronatiho a posílení o Reitera, Lalkoviče a Smolu.

„Dnes už nemůžeme říct, že nemáme útočníky, že nemáme kraje. Hráčů máme dost. Teď jde jen o to přenést to na hřiště. Protože ti kluci dávat góly umí,“ prohlásil Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku.

Liberec sice přišel o kanonýra Kozáka, který zamířil do pražské Sparty, přesto bude pro Baník hodně nepříjemným soupeřem.

„Je to tým, který je už delší dobu spolu. Odešel jen hrotový hráč, jinak vše zůstalo, což je pro Liberec opravdu neobvyklé. O to více budou fungovat herní vazby. Uvidíme, jak se Liberec vyrovná s Kozákovým odchodem,“ řekl Bohumil Páník, trenér Baníku.

Při skládání sestavy má příjemné starosti. „Dneska je ten kádr široký, hráči na sebe tlačí, někteří se nedostanou ani na lavičku. Je přetlak, a to je dobře, protože hráči musejí tvrdě pracovat, aby se dostali do osmnáctky hráčů na zápas. Některé posty máme jasné, ale myslím, že tři čtyři jsou stále otevřené,“ dodal Bohumil Páník.