„Je to stejné jako v každém jiném zaměstnání. Když pracujete a daří se vám, je to pozitivnější. Vždy je lepší, když je mužstvo naladěné a vyhrálo se, můžeme tam jet optimisticky,“ řekl trenér Baníku Bohumil Páník.

Pražané nezažívají ideální vstup do sezony. Naposledy  v lize prohráli v Mladé Boleslavi 3:4 a aktuálně jsou  v tabulce až sedmí. V týdnu navíc vypadli z Evropské ligy, když nestačili na turecký Trabzonspor. Hlavní kouč slezského celku se má přesto na pozoru.

Fanoušci Baníku při odjezdu do Prahy

Fotogalerie: Fanoušci Baníku opět vyrazili do Prahy

close Utkání 22. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Baník Ostrava, 24. února 2019 v Praze. info Zdroj: Fcb.cz/Petr Kotala zoom_in

„Sparta má obrovsky široký kádr, teď současně i velký počet zraněných hráčů, a nikdy nevíte, kdo se jim vrátí a naskočí do sestavy. Respektuj

eme její sílu. Pořád je to Sparta, nesmírně silný a kvalitní celek,“ řekl Bohumil Páník, který by byl rád v jubilejním 150. prvoligovém zápase v pozici hlavního trenéra úspěšný.

Předvést dobrý výkon a nevracet se domů s prázdnou chtějí také všichni jeho svěřenci. „Doufám, že navážeme na naši aktuální formu a potvrdíme poslední dva zápasy. Sparta toho teď má celkem dost. Program mají náročný. Ale zabýváme se především naší vlastní hrou. Nepochybuju o tom, že jsme schopni tam uspět,“ prohlásil záložník Baníku Adam Jánoš, stálice mužstva, který v letošní sezoně nechyběl na hřišti ani minutu.

Fotogalerie: Sparta Praha – Baník Ostrava

„Myslím, že nám můžou pomoct čtyři vstřelené góly proti Bohemians. Moc branek totiž nedáváme. Většinou jsme na ně skoupí. Obvykle maximálně dvě. Věřím, že potvrdíme střeleckou i herní formu, která podle mě jde nahoru,“ dodal Adam Jánoš.