Do zápasu mnohem lépe vstoupili domácí. První příležitost Filla gólem ještě neskončila, ale pak baníkovci předvedli pohlednou akci, na jejímž konci po prostrčení Hrubého na Holzera a jeho křižné přihrávce skóroval Ondřej Šašinka.

Kdo by však očekával, že následovat bude nápor favorita, aby co nejrychleji zlomil soupeře a rozhodl, musel být zklamán. Dukla, která v sezoně ještě nezískala ani bod, se prezentovala aktivním výkonem a s ním přišly také šance.

Preislerova tečovaná rána jen těsně minula Laštůvkovu branku, Tetourova střela v hranice šestnáctky po půlhodině hry už ostravského gólmana přiměla k zákroku a největší šanci hostí si vypracoval ve 35. minutě Brandner, který však ve vyložené možnosti mířil mimo.

Když se zdálo, že by Dukla mohla vyrovnat, přišel úder na opačné straně. Krátce před poločasovou přestávkou první hlavičku ještě Diop nasměroval jen do Rady, vzápětí ale senegalský útočník šel neohroženě do Fleišmanova centru, v souboji přetlačil brankáře Radu a z dorážky skóroval.

Ačkoli hráči Dukly v čele s (ne)faulovaným gólmanem protestovali, sudí Machálek spornou trefu bez váhání uznal.

Definitivu zisku tří bodů mohl dát už na začátku druhého poločasu Diop, tentokrát ho ale Rada vychytal. Stejný hráč pak mohl skórovat ještě v 70. minutě, ale jeho střelu srazila obrana Dukly. A Pražané mohli ještě v úplném závěru duel zdramatizovat, ale střídající Bezdička v tutové šanci před prázdnou brankou selhal. I díky tomu Baník porazil Duklu 2:0 a připsal si tak páté vítězství v sezoně.

FC Baník Ostrava – Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 12. O. Šašinka, 43. Diop. Rozhodčí: Machálek – Podaný, Boček. ŽK: Pazdera – Preisner. Diváci: 10405.

Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý, Holzer (78. Granečný) – O. Šašinka (63. Jirásek), Diop (88. J. Šašinka). Trenér: Pánik.

Dukla: F. Rada – Douděra (81. Holík), Bezpalec, Chlumecký, Milošević – Brandner (81. Bezdička), Daniel Tetour, Bilovský, Marek Hanousek, Preisler – Schranz. Trenér: Drsek.

Ohlasy trenérů:

Bohumil Páník (Baník Ostrava): „Pro nás nesmírně těžký zápas. Věděli jsme, že Dukla hraje nepříjemný fotbal, sledoval jsem tři utkání, ve všech třech nebyla horší než soupeř. Akorát nedávala góly, což je asi jejich hlavní problém. Za stavu 1:0 měli šanci na dlouhou tyč, nedali, přežili jsme to a pak až takový extra vyložené šance neměli. Měli nepříjemné střílené míče na bránu, ale obrana si s tím poradila, nebo to prošlo do autu. Po poločase jsme věděli, že když budeme hrát dobře do obrany, tak utkání vyhrajeme. Spíše jsme tlačili na to, aby hráči vyplňovali prostory, protože jakmile Dukle dáte prostor, tak vás rozklepou a jsou nepříjemní. Je to o připravenosti a zodpovědnosti hráčů. My máme navíc hráče, kteří umí gól dát. To je rozdíl mezi Duklou a námi. Platí na ně rychlostní hráči. To byl náš první gól. U druhého Damé (Diop) takhle chodí do soubojů, i když měl několikrát roztříštěnou lícní kost. Je to jeho způsob hry. Podle mě to bylo rameno na rameno, já to ale viděl na šedesát metrů. Gólman nedržel míč v rukou, oba tam šli stejně. Ale z lavičky to nejde posuzovat. Pro nás to byl obrovsky důležitý gól. Tohle ale Damého zdobí.“

Pavel Drsek (Dukla Praha): „My jsme tady přijeli hrát nějaký způsob hry, kterého jsme se snažili držet, a myslím, že dlouhou dobu nám to vycházelo, i když jsme dostali brzký gól. Nebyli jsme dost důrazní na polovině hřiště a potom jsme z brejkové situace inkasovali. Myslím si ale, že náš způsob hry nám vyhovoval, dobře jsme drželi ve většině zápasu míč, akorát jsme neodkázali vstřelit gól. Možnosti byly, bohužel nám to tam nespadlo. Pokud jde o druhý gól, tak ten nebyl sporný, byl to faul, já jsem se na to díval. Kdyby hráč hrál hlavou míč, tak neřeknu ani slovo, ale ani náhodou ho nehrál. Ale i přesto jsme gól nedali, takže by Baník vyhrál 1:0. myslím, že to začíná už v tréninku, kdy se musíme více koncentrovat na některé situace, laxnost se nám v zakončení nevyplácí. Jinak hráčům ale nemůžu vytknout, že by nemakali. Všichni viděli, že dřeli a chtěli za výsledek za každou cenu zvrátit.“