„Každý situaci v tabulce vidí. Pokud vyhrajeme, můžeme se dostat na páté místo, což je pro nás nejlepší scénář, o který se pokusíme. I když uhrajeme bod, tak držíme šanci na šestku. Záležet bude i na dalších výsledcích,“ řekl kouč Baníku Luboš Kozel.

Ten se bude muset obejít na severu Čech bez tří hráčů základní sestavy. Kvůli kartám nemohou nastoupit Fleišman, Jirásek a Jánoš. „Je to samozřejmě oslabení a problém hlavně ve středu pole, kde spolu Jiras a Jány pravidelně hrají,“ podotkl Kozel.

„Hlavně vyloučení Jirase bylo zbytečné. Nevytýkal jsem mu tu druhou žlutou kartu, která podle mě nebyla, ale tu první za protesty. Tu fakt vůbec nemusel dostat. Taky to pocítil finančně,“ pokračoval Kozel.

Vybojovaná remíza se Slavií a výhra v Olomouci mužstvu prospěly. „Oba zápasy hráčům pomohly. Všichni se prali a chtěli uspět. Ten vyrovnávací gól se Slavií v nastavení všem dodal sebevědomí. Doufám, že si to hráči přenesou i do zápasu s Libercem,“ dodal Luboš Kozel.

Speciální bude jistě utkání pro záložníka Romana Potočného, který přišel v zimě do Ostravy právě z Liberce. Tam nastřílel během podzimu 9 branek, v Baníku zatím na svou premiérovou trefu stále čeká. "Bude to těžký zápas, Liberec sleduju, hraje velmi dobře. Snad vyjde zápas mně i celému týmu," uzavřel Roman Potočný.