Obě mužstva si byla vědoma důležitosti zápasu, a tak se žádná divočina nekonala. Do první velké šance se dostal Baník po půlhodině hry a hned ji proměnil. Na centr Kuzmanoviče si naskočil Diop a hlavou překonal Šroma.

Zvýšit mohli domácí v závěru poločasu. Šrom však vychytal střely Granečného, Kuzmanoviče a poradil si také s dorážkou Diopa. Opava se dostala v první půli k pěti rohům, nic nebezpečného z nich však nevytěžila.

Příjezd opavských fanoušků do Ostravy a jejich přesun na vitkovický stadion na zápas Baník vs. Slezský FC, 21. dubna 2019.
Baník vs. Opava bez excesů. Policie potvrzuje: Slezské derby? Vše v klidu

Také po přestávce to byl spíše boj. Baník dál soupeře k ničemu nepouštěl a sám přidal deset minut před koncem druhý gól. To když z osmnácti metrů vystřelil po zemi střídající Hrubý a trefil se přesně k levé tyči.

HLASY TRENÉRŮ:

BOHUMIL PÁNÍK (Baník): "První poločas byl pro nás nepříjemný, dělali jsme hodně faulů na třiceti metrech, to je nebezpečné. Bylo tam taky asi pět rohů, řešili jsme je ale naštěstí dobře. Vyšel nám nádherný gól - Kuzma to kopl výborně, Dame si našel prostor. Byl to důležitý moment. Jak šel čas, tak Opava začala hrát vabank. Věděli jsme, že je to bude stát hodně sil. Pak jsme přidali druhý gól."
IVAN KOPECKÝ (Opava): "Soupeř nás potrestal ze standardky v době, kdy byla nuda na hřišti. Je to třetí zápas, kdy inkasujeme ze standardky. Bavíme se, trénujeme to, ale byla to hrubá chyba. Ve druhé půlce jsme deset patnáct minut kombinovali, ale chyběl tomu kvalitní centr a neprosadili jsme se do střely. Chybělo přesnější řešení jeden na jednoho, důraz v šestnáctce."

Baník Ostrava – SFC Opava 2:0 (1:0)

Branka: 29. Diop, 79. Hrubý. Rozhodčí: Berka – Vitner, Vaňkát. ŽK: Jirásek, Fleišman – Jursa. Diváci: 15 100 (vyprodáno).

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (67. Hrubý), Granečný – Kuzmanovič (86. Mešaninov), Diop (56. O. Šašinka). Trenér: Páník.

Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Schaffartzik – Stáňa (60. Jurečka), Zavadil, Janetzký (20. Řezníček), Jursa, Zapalač (81. Juřena) – Smola. Trenér: Kopecký.

Historie. Bazaly v době největší slávy Baníku. Ilustrační foto
Bazaly mají 60 let. Jak šel čas s legendárním chrámem Baníku?
Datum 30. května 2015 a závěrečné utkání sezony s pražskou Duklou se zapíše do historie Baníku jako poslední ligový zápas na Bazalech.
Bazaly mají 60 let: Legendy Baníku vzpomínají na slavný stadion
Bazaly na archivním snímku Zdeňka Bernadta.
Bazaly mají 60 let: zbyly jen vzpomínky. Tvrdost pevnosti Baníku poznal i Bayern