Domácí měli hned několik šancí na vyrovnaní, ty ale nevyužili. Zmar dokonal v 65. minutě kapitán Baroš, který nedal penaltu. Byl to již pátý neproměněný pokutový kop Baníku v řadě.

Domácí začali poprvé v sezoně s útočnou dvojicí Baroš, Diop, místo Filla nastoupil na pravém kraji obrany odchovanec klubu Celba.

A ti museli s ostatními spoluhráči rozdýchávat hororový úvod, to když už po necelých třech minutách poslal Teplice do vedení Žitný. Jeho ránu ze sedmi metrů po zemi doprostřed branky Budinský zastavit nedokázal.

Na druhé straně mohl ve 12. minutě odpovědět Baroš, který na přední tyči skluzem zakončoval těsně vedle centr Diopa.

Gólu se domácí nedočkali ani za další dvě minuty po průniku aktivního Reitera. Po jeho pokusu levačkou skončil míč pouze na boční síti. Po půl hodině hry pak po centru Reitera a hlavičce Baroše reflexivně zasáhl Grigar a vykopl do bezpečí.

Baník se i po přestávce hnal za vyrovnáním. Jánoš v 53. minutě vypálil z třiadvaceti metrů, Grigar s námahou vyrazil na roh.

Ideální možnost dorovnat Severočechy měli domácí v 65. minutě, kdy šel kopat penaltu po ruce hráče hostí Baroš. Jeho střelu k levé tyči ale Grigar vystihl. Byl to již pátý neproměněný pokutový kop Baníku v řadě.

Ostravané už vyrovnat nedokázali a někteří nespokojení fanoušci začali v závěru utkání skandovat Páník ven.

Baník Ostrava – Teplice 0:1 (0:1)

Branka: 3. Žitný. Rozhodčí: Franěk – Koval, Dresler. ŽK: Procházka, Jirásek – Shejbal, Žitný. Diváci: 7083.

Baník: Budinský – Celba, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Jirásek, Granečný (46. De Azevedo) – Baroš (73. Kuzmanovič), Diop (63. Smola). Trenér: Páník.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Mareš – Žitný, Ljevakovič (76. Kodeš), Kučera, Moulis (55. Nazarov) – Vyhnal (78. Jindráček), Hora. Trenér: Hejkal.