Kdo to viděl, měl jasno! Fotbalisté Baníku Ostrava v sobotním slezském derby v Opavě zrovna nezazářili. Tedy diplomaticky řečeno. Ano, získali tři body po výhře 2:1, ale zejména za to, co (ne)předvedli v prvním poločase, by zasloužili lidově řečeno nasekat na zadek.

O tom, že výkon postrádal potřebné parametry, dobře věděl i kapitán Baníku Jan Laštůvka. „Nemáme co oslavovat. Musíme být rádi za tři body a soustředit se na další zápas,“ prohlásil bezprostředně po bitvě o krále Slezska ostravský gólman, který v 15. minutě vychytal penaltu Žídka.

Miroslav Bajgar je bývalý československý házenkář. S týmem Československa hrál na letních olympijských hrách v Soulu v roce 1988. Nastoupil v 6 utkáních a dal 13 gólů.
OSOBNOSTI REGIONU! Miroslav Bajgar: V Soulu jsme byli vteřinu od bojů o medaile

„Bylo to od nás v Opavě hodně nervózní. Hlavně ten první poločas, nevyvíjelo se to vůbec dobře. Bylo znát, že jsme měli kvůli karanténě dlouhou pauzu. Opava tomu šla více naproti, byla vyhecovaná, chtěla. Z naší strany to byl nic moc zápas se šťastným koncem,“ uznal Laštůvka.

Navázat na vítězství z Opavy bude moci Baník v předehrávce 11. ligového kola, kdy přivítá na Městském stadionu ve Vítkovicích Bohemians. „Věřím, že nás ta výhra v Opavě nakopne. Musíme se ale z toho zápasu i tak poučit a zlepšit se,“ dodal Jan Laštůvka.

„Náš výkon v Opavě nebyl optimální. Určitě se na nás nějak podepsala ta karanténa a víme, že náš výkon musí být podstatně lepší. Mužstvo má na to, aby hrálo daleko lépe," uzavřel Ivan Kopecký, asistent kouče Luboše Kozla.