Baník byl tehdy zadlužený a hledal cesty, jak se obřích závazků zbavit. Jedna z možností byla nasnadě – prodat fanoušky milované Bazaly. Zajímavé pozemky patřily v Ostravě k nejlukrativnějším. Nebylo divu, že se později uvažovalo, že místo fotbalu zde vyroste obytná čtvrť.

Zastupitelé po dlouhé debatě nakonec přistoupili k hlasování. Cena? Téměř 115 milionů korun. Akt, který sledovaly přímo na místě kromě fanoušků, médií i osobnosti Baníku v čele s útočníkem Milanem Barošem, či záložníkem Martinem Lukešem, dopadl pro klub katastrofálně. Návrh o jeden hlas neprošel a každý měl před očima důsledky, které by to přineslo.

Ostrava   BANÍK ŽIJE!!!Zastupitelé města Ostravy včera po nervy drásajícím průběhu hlasování schválili koupi lukrativních pozemků na Bazalech, čímž podali pomocnou ruku fotbalovému klubu Baník Ostrava.Tak napínavé okamžiky snad Baník Ostrava ve své jednadÚtočník Milan Baroš (vlevo).Zdroj: Deník/Miroslav Kucej

Cadu.
Baník uplatnil opce, hotovo ale není. V jednání i střelec, Cadu čeká na trenéra

Jenže dva z hlasujících, kteří se původně zdrželi, vzápětí přehodnotili svůj názor, požádali o nové hlasování, a v něm už vše dopadlo ve prospěch klubu. „Baník přežil klinickou smrt,“ psalo se tehdy v médiích.

Po letech asi nelze nesouhlasit. Bazaly sice klubu nepatří, ale po investici města prošly rozsáhlou rekonstrukcí, sídlí zde vedení Baníku a fungují tu i dvě akademie. Značka FCB díky novému vlastníkovi Václavu Brabcovi prakticky bez úhony přežila i pád do druhé ligy, na přiblížení se ke slavné historii však čeká.