Trenér Pavel Hapal dal v útoku příležitost dvojici Kubala, Tanko, poprvé v sezoně naskočil v základu uprostřed zálohy Rigo. Zajímavým taktickým tahem bylo nasazení klasické obranné čtyřky. „Věřili jsme, že to bude na Boleslav platit. Možná si mysleli, že budeme hrát na tři stopery, ale šli jsme na dva, abychom byli silnější na stranách. To se povedlo, i když jsme možná mohli využívat víc střed, byl tam prostor na zakončení,“ hodnotil Hapal.

Baník by vzadu pevný, větší šancí byla jen před pauzou střela Jusúfa, naopak dopředu nebezpečný. Po přestávce vše rozbalil Ewerton, který ve 49. minutě zachoval klid, a s přehledem střelou na zadní tyč překonal Trmala. O čtvrt hodiny později za cenu sebeobětování se vyslal do sóla Tanka, který si poradil mazácky.

„Ještě jsem to neviděl, ale co jsem nasál, tak se tam Poulolo posmekl. Vznikla trhlina, nechali jsme na zadní tyči volného Ewertona. Pak už víme, že řešení má luxusní. Potvrdil to, uklidil to pravou,“ vzpomínal kouč Středočechů Marek Kulič.

„A druhý gól byla smolná náhoda. Karafiát šel do skluzu, dvakrát se to odrazilo a vyslal rychlého Tanka do gólovky, který to vyřešil famózně. Nechci se na nic vymlouvat, dvakrát jsme zaspali,“ hlesl.

Nejblíže byli hosté, jimž chyběli distancovaní Sakala s Pulkrabem, i Kušej, jehož přestup do holandského Utrechtu nedopadl, k úspěchu, když Kostka trefil i s pomocí teče brankovou konstrukci. „Tyčka, střelu měli i Solomon s Jusúfem, nějaké hlavičky… Ale potřebovali jsme kontaktní gól, ten bohužel nepřišel. Baník by znervózněl, ale nebylo nám přáno,“ líčil Kulič.

Pavel Hapal byl spokojený. „Vstoupili jsme do zápasu velice aktivně a kvalitně. Bylo to znát i na atmosféře v hledišti. Jen škoda, že jsme si v první půli nevytvořili víc příležitostí. Měli jsme tam předfinálky nebo centry, kdy jsme trefovali prvního hráče, což mě mrzí. Ale nepolevili jsme, hráli jsme v tempu, a myslím, že jsme byli lepší, než Boleslav. Potvrdili jsme to brankami, Lety nás podržel,“ zmínil i brankáře Jiřího Letáčka, kromě Ewertona pak zaslouženě chválil také Patricka Kpoza.

Baník tak potvrdil stoupající tendenci své výkonnosti. „Hodnocení nechám na vás, ale osobně si myslím, že jdeme nahoru. Dobře, možná jsme odehráli horší poločas v minulém utkání s Budějovicemi, tentokrát se povedly oba,“ prohlásil Hapal.

Starosti mu tak dělá jen zranění dříve operovaného kolene Michala Frydrycha, který tak na marodce doplnil Filipa Blažka. Po odchodu Enea Bitriho Slezané mají jen dva stopery, přičemž David Lischka také není úplně stoprocentní. Přitom zrovna před výkopem s Boleslaví sportovní ředitel Luděk Mikloško řekl pro O2TV, že po neúspěchu snahy o získání Vojtěcha Smrže z Hradce Králové klub posilu už v končícím přestupním období (v pátek 8. září) shánět nebude.

„Samozřejmě se o tom bavíme, ale věříme, že ta zranění nejsou tak vážná, a hráči se dají do pořádku. Máme tady i Ndefeho, který může na stoperu zaskočit, takže s největší pravděpodobností zůstaneme u toho, jak na tom jsme,“ hlásil ještě před výkopem Luděk Mikloško.

Co teď? „Popřemýšlíme, dáme hlavy dohromady. Důležitý je zdravotní stav, který si musíme vyhodnotit a nějak se k němu postavit,“ oznámil Hapal. „Věřím, že Bláža bude během týdne zdravý, nemělo by to být nic vážného. U Frýďase taky,“ uzavřel.

Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 49. Ewerton, 59. Tanko. Rozhodčí: Berka – Paták, Vlček. ŽK: Buchta – Jawo. Diváci: 7218.

Baník Ostrava: Letáček – Ndefe (78. Juroška), Frydrych (36. Lischka), Pojezný, Kpozo – Boula – Buchta, Rigo, Ewerton – Tanko (74. Šín), Kubala (74. Almási). Trenér: Hapal.

Mladá Boleslav: Trmal – An. Kadlec (80. Vojta), Karafiát, Suchý, Suchomel – Matějovský (64. Ladra), Poulolo – Kostka, D. Mareček (80. Fulnek), Mašek (55. Solomon) – Yusuf (64. Jawo). Trenér: Kulič.