Ewerton, Tanko, Blažek, Kpozo, nedávno pak potvrzení Riga, Markoviče, a Kubaly, u něhož se vše přes domluvu klubů i hráče s Baníkem dlouho mělo zdržovat na osobě Ondřeje Šašinky, jež nakonec na přesun do Hradce kývl.

Naopak pryč z kádru jsou kromě veteránů Kuzmanoviče s Laštůvkou i gólman Budinský, obránce Chlumecký, záložníci Boháč, a Reiter, očekává se odchod minimálně na hostování také v případě Daniela Smékala a Jaroslava Svozila, který už ani nefiguruje na soupisce na oficiálních stránkách. „Ke zúžení dojde,“ přiznal kouč Pavel Hapal. 

Fotbalisté Viktorie Plzeň v prvním přípravném zápase na herním kempu v rakouském Westendorfu remizovali s německým Hamburkem 3:3
VIDEO: Kdo je největší makáč z týmu? Já, to je jasný, culil se kapitán Hejda

Se soustředěním byl spokojený. „Jsem rád, že většina hráčů je zdravých, nemáme vážnější problémy, a dokázali pracovat v těžkých tréninkových podmínkách. Ve velkých dávkách,“ prohlásil.

„Teď ve zbývajících čtrnácti dnech už budou menší, abychom do ligy vletěli připravení. Věřím, že to klapne,“ pokračoval s tím, že chce mít širší soupisku, než v minulém ročníku.

„Třiadvacet až pětadvacet jmen, plus gólmani. Máme ještě chvilku času,“ dodal Hapal, který disponuje 31 hráči, zatím včetně Smékala, či marodů Fleišmana s Takácsem, ale bez zmíněného Madleňáka. 

Exhibice: Valtířov - Sparta
Sparta měla štěstí. A pomáhali jí rozhodčí, tvrdí kdysi blonďatá legenda Sparty

A jaký bude mít tým program před víkendovým duelem ve slovenské Turzovce? „Kluci dostanou volno a v úterý začínáme znovu pracovat a trénovat před generálkou se Žilinou. Pak je dostatek času se nachystat a připravit,“ uzavřel Pavel Hapal.