Předchozí
1 z 4
Další

V HRADCI PO OSMI LETECH

Květen 2015. Tehdy se ostravský Baník zatím naposledy představil v Hradci Králové. Gólem Daniela Trubače zvítězili domácí Votroci 1:0, utkání pod vedením kouče Petra Frňky ze současného kádru Slezanů pamatuje pouze obránce Michal Frydrych. Od té doby se oba kluby buď ve stejné soutěži nepotkaly, nebo Baník do Hradce nejen kvůli azylu Východočechů v Mladé Boleslavi.

POPRVÉ NA NOVÉM STADIONU

Plynule navazujeme na předchozí bod. Od této sezony hraje Hradec Králové na ryze novém a moderním Malšovickém stadionu. Stánek pro více než devět tisíc lidí zatím Votrokům přinesl 14 bodů za čtyři výhry, dvě remízy a stejný počet porážek. Ve středu domácí podlehli v prodloužení osmifinále MOL Cupu pražské Slavii 0:2. Chybějící síly po 120 minutách tři dny starého boje mohou také sehrát roli.

PROBUDÍ SE ÚTOK?

Od konce září Baník neudržel čisté konto. Možná horší je však produktivita. Čtyřikrát za posledních pět soutěžních zápasů vyšlo FCB střelecky naprázdno. Mezi prohry s Jabloncem (0:1), v poháru se Zlínem (0:1), se Spartou (0:1) a na Slovácku (0:2) se vměstnala pouze výhra v Karviné (3:1). Ve slezském derby se prosadili dvakrát Buchta a jednou Ewerton, poslední gól útočníka Baníku padl ve druhé polovině října v Teplicích z kopačky Ladislava Almásiho. Konec gólového útlumu a p robuzení střelců by Ostravané potřebovali.

EWERTON ZA BANÍK NAPOSLEDY?

Brazilský kouzelník Ewerton má jistotu, že tohle bude jeho podzimní derniéra. Příští týden proti Slavii nenastoupí, jelikož právě z Edenu na Bazalech hostuje. Zároveň „sešívaní“ mají jen pár týdnů na to, aby se rozhodli, jak s Jihoameričanem naloží. Pokud ho nestáhnou zpět do konce roku, bude na Baníku, jestli ve zbytku sezony na něj uplatní opci. Tohle může být každopádně poslední vystoupení, v němž fanoušci uvidí Ewertona v ostravském dresu.