Je to trochu paradox. Zejména v porovnání s Plzní, která na podzim odehrála dvanáct zápasů v pohárové Evropě. Baníkovci po posledním soutěžním utkání (19. listopadu 2022) se Spartou ještě týden trénovali, na dovolenou se rozešli 24. listopadu. Zpátky se sejdou až v pondělí 2. ledna (ve fotogalerii a videu výše si můžete zatím připomenout atmosféru posledního domacího utkání Baníku se Spartou v Ostravě - pozn. red.).

Infografiku zvětšíte kliknutím na obrázek (článek pokračuje pod srovnáním)

close Infografika k zimní přípravě fotbalových klubů info Zdroj: Deník zoom_in Infografika k zimní přípravě fotbalových klubů

Je ale třeba zmínit, že to neznamená, že by celou dobu měli hráči dovolenou. „Už od 12. prosince hráči trénují podle individuálních plánů. Jejich fyzickou zdatnost před ostrým startem přípravy prověří zátěžové testy, které v závěru prosince podstoupí v Olomouci,“ informoval tiskový mluvčí FC Baník Ostrava Marek Lorenc.

První týden přípravy tým absolvuje doma na Bazalech. V úterý 10. ledna pak sehraje ve Skalici přípravný duel s domácím celkem a po noclehu v Břeclavi se už letecky z Vídně vydá na soustředění do Turecka, kde postupně odehraje zápasy s Koronou Kielce, Vasas Budapešť a Cracovií Krakow, což bude generálka.

Jarní část sezony odstartuje Baník 29. ledna pikantním utkáním 17. kola ve Zlíně, který nově vede trenér Pavel Vrba.