Klub vše odhalil ve středu v originálním prezentačním videu, kde jako hlavní postavy vystoupili záložník Matěj Šín a ostravský herec Vladislav Georgiev, který si střihl roli krejčího. „Fanoušci si ho mohou pamatovat ze seriálu Stíny v mlze,“ řekl pro klubový web Matěj Šturala, marketingový a PR ředitel Baníku. „Celý nápad i režie videa je dílem našeho kameramana Michaela Rady. Video jsme točili v tělocvičně na Bazalech, což samozřejmě nikdo nepozná,“ dodal.

| Video: Youtube

První sada dresů je určena primárně pro domácí utkání a vznikala v úzké spolupráci designérů společnosti Macron s Baníkem Ostrava. „Chtěli jsme, aby se nová podoba dresu poněkud vymykala tradičnímu pojetí z minulých let, aby působil originálně a zároveň aby dres zůstal na první pohled ryze baníkovský,“ uvedl Jan Krejčíček, marketingový manažer Baníku Ostrava.

Dres je vyroben z ekologického recyklovatelného materiálu. Vedle dominantních znaků ho zdobí také slezská orlice vytlačená částečně pod klubovým znakem a částečně také za jeho obrysy. Dalším důležitým prvkem je vytlačená první sloka baníkovské fanouškovské hymny „Baníčku, my jsme s tebou“ v boční partii dresu. „Pruh, který vypráví příběh,“ stojí mimo jiné ve videu. „Švy, které spojují tradici a inovaci,“ líčí klub.

close Nové dresy Baníku Ostrava pro sezonu 2024/25. info Zdroj: FC Baník Ostrava zoom_in Matěj Šín.

Brzy po oznámení se pochopitelně strhla vlna ohlasů. Drtivá část však pozitivních. „Za mě pecka! Ten pruh je super,“ reaguje na facebooku třeba Michael Roj. „Z Macronu jsem měl radost, vím, jak jsou nápadití a skoro každý klub, který oblékají, má originály "na míru". Jaký rozdíl od kolekcí z "jedné šablony" od Pumy, Adidasu, atd.. Tímhle dresem mě Macron rozhodně nezklamal. Fakt je hezký a jedinečný,“ ocenil uživatel Pavel Payus Kopec.

„Ty detaily na tom dresu jsou fakt super! Krásný jednoduchý,“ zmínil Denis Vogt. „Dresy krásné! Všichni jsme asi příjemně překvapení. Líbí se mi také, že ve videu dres a tu “novou éru” prezentuje zrovna Matěj, který by měl byt její tváří,“ pochvaloval si David Pospiech.

Našli se však i takoví, kterým se trikot nelíbí. „To je hrůza neskutečná. A to fandím od útlého věku,“ má jasno Filip Antes.

A co vy? Líbí se vám hlavní sada dresů Baníku Ostrava pro sezonu 2024/25?