Předchozí
1 z 6
Další

STUDIE O BAZALECH

Tahle zpráva pár hodin před výkopem sice se samotným zápasem přímo nijak nesouvisela, ale lze říct, že šlo o možná důležitější informaci, než jakou byl pak výsledek večerního dění ve Vítkovicích. Hnutí Ostravak dopoledne na sociálních sítích oznámilo, že město Ostrava zadalo studii, která by do poloviny dubna měla ozřejmit, zda na Bazalech může vyrůst moderní stadion. Fanoušky i širokou veřejnost to postavilo na nohy, protože asi málokdo předpokládat, že by se ligové zápasy mohly někdy na legendární stadion vrátit. Po úterku naděje žije!

LEPŠÍ VÝKON, BODY ŽÁDNÉ

Hodně lidí zajímalo, zda se Baník po sobotním trapasu na jihu Čech zvedne, a předloňského mistra alespoň potrápí. Tohle tým Pavla Hapala splnil. Většina týmu dala na tři dny starou tryznu zapomenout, rvali se, místy šlo z jejich strany o velmi koukatelný fotbal. „Diametrálně lepší výkon,“ věděl trenér Pavel Hapal. Nejvíce to bylo znát mimo jiné na Jiřím Klímovi, Patricku Kpozovi, a především Karlu Pojezném, který zachránil gól v úvodu a poté uhlídal Tomáše Chorého. Ke své smůle se ale nachomýtl k rozhodující situaci, kdy nechal hrát Matěje Vydru. „Vyžadoval od rozhodčího, aby pískl, že soupeř leží na míči, ale sám měl vyvinout aktivitu,“ litoval Hapal.

ZÁSAH BÝVALÉHO HRÁČE

Loni byl s nimi v šatně, Baník měl zájem, aby v klubu pokračoval, ale nestalo se, a v úterý udeřil. Nenápadná akce, střela či centr, ale Brazilec Cadu byl hrdinou Plzně. „Tyto balony jsou pro brankáře ohromně nepříjemné, protože tam nabíhal Tomáš Chorý, a vy jen čekáte do poslední chvíle, jestli se toho někdo dotkne, nebo ne. Pak to udělalo to, co to udělalo. Skončilo to v brance,“ řekl smutně gólman Baníku Jiří Letáček.

USTOJÍ HAPAL SÉRII NEÚSPĚCHŮ?

Jediná výhra ze šesti posledních zápasů, doma pět soutěžních porážek v řadě. Na jaře ještě ani bod, ani jeden vstřelený gól. To není bilance hodna týmu, který by rád atakoval pohárové příčky, nicméně právě jí se může „chlubit“ ostravský Baník. Je tak logické, že velká část kritiky se nesnáší jen na hráče, ale i na kouče Pavla Hapala. „Já nevím, to není otázka pro mě. Nezlobte se,“ reagoval po Plzni na dotaz, zda se cítí pod tlakem. Že by hráli i o trenéra, si kabina podle gólmana Jiřího Letáčka nepřipouštěla. Nejspíš i v sobotu v Mladé Boleslavi povede Baník stejný realizační tým, ale co v případě dalšího neúspěchu? Ustojí to?

KOTEL FANOUŠKŮ V. LFA

Je to nekonečný příběh, který napsal další svou malou kapitolu. Disciplinární komise před Vánoci potrestala kotel fanoušků Baníku za pyrotechniku uzavřením sektorů. Nejvěrnější se tak přesunuli vedle, a v prostoru prázdných sedaček tak svítil velký bílý nápis: „To je řešení?“ Navíc hned pod ním ještě umístili transparent se vzkazem. „Celá LFA, banda… Vždyť víte.“ „Pokud se někdo na ‚svazu‘ domnívá, že tento trest bude mít nějaký výchovný dopad, asi moc dobře nezná fanoušky Baníku…,“ oznámili Chachaři na sociálních sítích. Fotbal nakonec přilákal na Městský stadion ve Vítkovicích téměř osm tisíc lidí.

PŘIJDE ZLOM V BOLESLAVI?

Zápasy na půdě posledního celku tabulky a doma atraktivní bitva s nedávným mistrem body nepřinesly, fanouškům tak nezbývá, než doufat, že o víkendu přijde obrat. Jenže proti bude stát nažhavená Mladá Boleslav, která už výměnu trenéra má za sebou, stejně jako solidní přípravu a také ligovou premiéru pod Davidem Holoubkem. Je tak jasné, že i když půjde o střet tabulkových sousedů, Baník je v těžké pozici. „Boleslav změnila hru, všechno, je tam nový trenér, viděl jsem zápas s Plzní, a rozhodně jí nic nedarovali. Mohli tam i vyhrát. Určitě to nebude nic lehkého, ale máme tři dny na přípravu, tak uvidíme,“ uvedl Jiří Letáček.