Předchozí
1 z 5
Další

ŽÁDNÝ GÓL ZE HRY

Je to bídný pohled. Baník má po třech kolech jediný bod. Podobně na tom byl pouze v sestupovém ročníku 2015/16. Stejně jako v minulé sezoně se tak krčí ve společnosti Zlína, či Českých Budějovic u dna tabulky. Aby ne, když zatím vstřelil pouze dvě branky, obě navíc z penalt. Ze hry nula. A to musíme připočítat i bezbrankovou generálku, kterou odehrála Žilina v oslabené sestavě. Mizerná produktivita tým sráží, stejně jako nulová variabilita.

KOPNI TO NA TANKA

To, co mělo být silou týmu, tedy že nebude čitelný, bude mít více variant hry, rozestavení, se úplně míjí účinkem. Zatímco v minulých dvou sezonách byl scénář „kopni to nahoru na Klímu, nebo Almásiho“, tak teď se opakuje s tím rozdílem, že je v útoku Abdullahi Tanko. Každý míč hledá dlouhým pasem nigerijského rychlíka, což je pro obranu lehko řešitelné. Nějaká mezihra, delší kombinace, případně pokus o individuální průnik? Až na výjimky to téměř nenajdete.

POSILY MIMO HRU

Rovných deset posil – rozuměj nových tváří – přivítal v létě v kádru Pavel Hapal. Celkově v něm má třicítku jmen. Pevné místo v sestavě mají ale jen Kubala, Tanko, Ewerton a Kpozo. Plně si ho však zaslouží leda prvně jmenovaný, jež se dokáže dostat do šance, případně ji vytvořit spoluhráčům. O tom ví své i zmíněný Tanko, který si umí v šestnáctce přihrávku najít, své příležitosti však vesele zahazuje. Navíc pokud má něco vymyslet sám alá Yira Sor, míč se mu spíše plete pod nohami. Další dva zůstávají za očekáváním i svými výkony z přípravy úplně. Stejně je na tom i stoper Filip Blažek. A zbytek? Tomáš Rigo má odehráno pouhých 14 minut, další čtyři nováčci (Markovič, Madleňák, Fadairo, Grygar) nezasáhli do hry vůbec.

DEFENZIVA V TROSKÁCH

Útok má sice problém se střílením branek, ale v každém zápase – včetně katastrofy v Liberci – si vytvořil takové šance, z nichž šlo skórovat. Pokud to střelci prolomí, dojde ke zlepšení. Naproti tomu defenziva celého týmu kolikrát doslova hoří. Zejména z kombinace soupeře, protože vzduch si ještě zvládne pohlídat. Filip Blažek sice v Plzni v obranné činnosti nepropadal jako na severu Čech, jeho rozehrávka a neschopnost dát dobrý míč na pár metrů ale bila do očí. Ndefe i Kpozo na krajích často honili situaci na poslední chvíli, směrem dopředu byli nuloví. Kapitolou samou pro sebe byl David Lischka, který byl více či méně podepsaný pod všemi góly. Jeho „návrat“ u trefy Traorého radši nekomentovat. Eneo Bitri je často nepředvídatelný, Karel Pojezný, či Michal Frydrych prakticky nerozehraní. Ale aby to nebylo jen o čtveřici v zadní řadě – přece jen bránění je věc celého mužstva – střed zálohy jí moc nepomohl. Boula i Šín často kazili, laxní Ewerton se (nejen po svých ztrátách) pro bránění zrovna nepřetrhl.

NASTUPUJE FRUSTRACE

Po letní obměně a solidní přípravě byli příznivci v Ostravě a okolí na stopkách, co papírově nadějně složený tým bude předvádět. Stačily dva týdny a očekávání pomalu střídá frustrace. Na tribunách je zatím ještě klid, v Plzni kotel hostů hráče podpořil a vyprovodil skandováním „chuligáni, vždycky s vámi“. Horko ale začíná být na sociálních sítích, které je sice nutné brát s rezervou, nicméně v dnešní době mají nemalou sílu. A zde fanoušci dávají svou nespokojenost jasně najevo. Mimo jiné volají po vyhazovu trenéra Pavla Hapala. Zkušený kouč se patrně na své pozici udrží, nicméně další neúspěch si jen těžko může dovolit. A to platí i pro hráče. Hradec Králové potřebuje Baník doma porazit stůj co stůj.