Předchozí
1 z 5
Další

SITUACE V TABULCE

Baník po porážce na Slovácku vypadl z elitní šestky, navíc se na něj tlačí zezadu Teplice, Liberec a Bohemians, ale stále má na dohled třetí příčku. Ztráta právě na celek z Uherského Hradiště, jenž zamíří na půdu dalšího konkurenta Olomouce, činí čtyři body. Pokud by Slezané zvítězili, v neúplné tabulce určitě přeskočí svého nedělního soka.

NÁVRAT DVOU OPOR

Po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty se Pavlu Hapalovi vrací do hry stoper David Lischka a křídelník Ewerton. Pro toho to bude zároveň domácí derniéra, protože před Vánoci proti Slavii hrát nemůže, jelikož z Edenu na Bazalech hostuje. Uvidí ho fanoušci Baníku v ostravském dresu i na jaře, nebo si ho Pražané stáhnou? Každopádně s Lischkou se vrátí do obrany klid, rozvaha a konstruktivnost, Ewerton bude opět největší ofenzivní zbraní Baníku a hrozbou pro defenzivu Plzně.

NEDAŘÍ SE STŘÍDÁNÍ

V úvodu sezony to byla pýcha, aktuálně se tím mužstvo na hřišti spíše oslabí. Střídání. Zatímco zápasy s Hradcem Králové, s Českými Budějovicemi, či v Teplicích se podařilo Pavlu Hapalovi tímto zlomit, nyní se o sílu lavičky opřít nemůže. Důvod? Rigo, Buchta, či Tanko si vybojovali místo v základní sestavě. Za nimi nyní zeje díra. „Kde je třeba Almási?“ ptá se ve svém komentáři pro Deník i bývalý záložník Martin Lukeš na adresu útočníka, který v ročníku vstřelil jediný ligový gól, jimž zařídil výhru v Teplicích. „Střídající hráči nepomáhají,“ má jasno Lukeš.

JARNÍ PROBUZENÍ

Byl to právě zápas s Plzní, který významně pomohl na jaře k pohodlné záchraně. Baník v Ostravě zvítězil góly Muhameda Tijaniho 2:1, skvěle tehdy zachytal i gólman Jiří Letáček, jehož překonal pouze Hejda. Pro domácí to bylo zároveň po letech první ligové vítězství nad někým z elitní trojky (Sparta, Slavia, Plzeň). Že se celek z Bazalů umí na tyto soupeře vyhecovat, prokázal i výkon v nedávném utkání se Spartou (0:1). Bude se to opakovat?

MOBILNÍ WC V SEKTORU HOSTŮ

Že se hrálo před pár týdny se Spartou, to poznáte na Městském stadionu ve Vítkovicích poměrně snadno. Neoblíbený stánek s atletickou dráhou totiž hostující příznivci poznamenali svým řáděním, především pak toalety, ušetřeny nezůstaly ani sedačky. Škoda se tehdy odhadovala na 300 tisíc korun, což musí zaplatit Baník, potažmo jeho pojistka. Minimálně plzeňští fanoušci se tak musí připravit, že svou potřebu budou vykonávat v mobilních toaletách.