Potvrdilo se tak to, o čem psal krátce po skončení podzimní části FORTUNA:LIGY Deník. „Něco se chystá…,“ oznámil během úterního svátečního odpoledne na sociálních sítích ostravský Baník s fotkou postavy kráčející po schodech tréninkového centra na Bazalech. Fanoušci okamžitě začali spekulovat a vtipkovat, o koho jde. Ti, kteří hádali jméno Matúše Rusnáka, měli pravdu.

„Baník získá Matúše Rusnáka na přestup. Ale vzhledem k tomu, že hráč je v Žilině pod platným kontraktem, musel se se slovenským klubem dohodnout na odstupném. Jeho výši obě strany nebudou zveřejňovat,“ informoval Baník na svém webu.

V aktuální sezoně slovenské nejvyšší soutěže nastoupil do 17 zápasů (1+1), k tomu přidal čtyři duely v kvalifikaci Evropské ligy (1+0) a jeden ve slovenském poháru. Podle webu transfermarkt.com je Rusnákova hodnota 550 tisíc eur (zhruba 13,5 milionu korun).

„Kluby se domluvily, že se k nám hráč už připojí do přípravy a v lednu podepíšeme dlouhodobou smlouvu. Na všem jsme dohodnuti. Zbývá ještě dotáhnout určitou administrativu,“ potvrdil i sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško s tím, že hráče mají velmi dobře nasledovaného.

„Je to rychlostní, dynamický typ, jezdili jsme ho dlouho sledovat přímo do Žiliny a věříme, že k nám zapadne. Má předpoklady, aby byl posilou,“ doplnil Luděk Mikloško.

Pro samotného hráče bylo lákavé a zajímavé jít do Baníku, dlouho nad přestupem nepřemýšlel. „Klub vnímám hlavně přes Milana Baroše, kterého jsem jako kluk hltal v Liverpoolu a je to pro mě taková neodmyslitelná postava spojená s Baníkem, a pak samozřejmě přes skvělé fanoušky, kteří doma i venku chodí v obrovských počtech. Věřím, že se vše dotáhne a budu si před nimi moct zahrát,“ řekl Matúš Rusnák.

Ostrava a fanoušci pochopitelně řeší také budoucnost Brazilce Ewertona, který je na Bazalech na hostování z pražské Slavie. Aktuální stav? Ticho. Klub z Edenu, který má na jeho stažení zpět čas do konce roku, se podle informací Deníku zatím nijak neozývá. Čeká nás zajímavý vrchol prosince.