Času moc není, jen zhruba pět týdnů mají svěřenci Pavla Hapala na to, aby se nachystali na jarní start FORTUNA:LIGY v Českých Budějovicích (sobota 10. února). Hráči se připravují individuálně od 28. prosince, k prvnímu společnému tréninku Baník vyběhne po dvou dnech zátěžových testů tento pátek.

Václav Daněk (uprostřed).
Kanonýr Daněk: Dnes bych v Baníku nechtěl hrát. Útok s Barošem? Třeba příště

„Úvodní dvoutýdenní blok zaměřený zejména na hrubou sílu a kondici stráví tým v Ostravě a završí jej přátelským zápasem na Vistě s druholigovým Vyškovem (sobota 20. ledna od 11 hodin),“ informoval již dříve Baník na svém webu.

To bude jediný přípravný zápas na české půdě. Nedlouho poté totiž Baník zamíří do Turecka, stejně jako loni se bude chystat v resortu Susesi v Beleku. Tam sehraje celkem pět klání.

Postupně se střetne s Oboloní-Brovar Kyjev, Olimpií Lublaň (oba v sobotu 27. ledna od 9 a 15 hodin), o pár dní později se slavným kyjevským Dynamem a bulharským Levski Sofia (úterý 30. ledna od 9 a 15 hodin), soustředění pak zakončí duel s černohorským celkem Dědič Tuzí (pátek 2. února), což bude zároveň generálka na ligovou premiéru v roce 2024.

Paixao Da Silva Ewerton v dresu Baníku Ostrava.
Obavy se naplnily, Ewerton jde zpět do Slavie. Baník pokukuje po stoperu Vyškova

Do přípravy již naskočí nová posila Matúš Rusnák, byť zde se dotahují administrativní detaily. Naopak nejistá je situace okolo Brazilce Ewertona.