Relativně početnou skupinku fandů výhra nad ukrajinským velkoklubem navnadila, bez ohledu na to, že protivník vyrukoval s mladými hráči širšího kádru. I Pavel Hapal ale dal šanci hráčům budoucnosti. Minutáž dostali Radim Šudák, Michal Málek, nebo zejména brankář Mikuláš Kubný a zadák David Krupička.

„První půle byla v pořádku, druhá už horší. Trochu nás brzdil i vítr. Ale vyhráli jsme, odběhali devadesát minut, prostor dostali mladí kluci, takže jsem spokojený. Důležité je, že jsme bez zranění,“ řekl Hapal.

Útočník Baníku Ostrava Ladislav Almási (vlevo).
Almási o zraněních, své pozici v Baníku i možném přestupu: Všechno je otevřené

O pár hodin později už nastoupila sestava, která byla podstatně blíže té, jenž za týden vyběhne v Českých Budějovicích. Levski sice párkrát zahrozil, zejména střelami z dálky, ty ale šly mimo. A pak udeřil Baník. Nejprve Klíma levačkou trestal zaváhání defenzivy Bulharů, pak stejný hráč zakončil brejk, a před pauzou přidal asistenci u zásahu Filipa Kubaly, který protrhl smůlu v zakončení.

I zde tak Hapala mohl těšit zejména první poločas. „Výkon velice dobrý, protože jsme vstřelili tři branky. Snad to bude pokračovat i v soutěži,“ zadoufal kouč. „Šance byly i ve druhé půli, ale hlavně šlo o nejkvalitnějšího soupeře za celé soustředění. Výborný na míči, kvalitní, ale my to odpracovali do defenzivy i ofenzivy. Škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký gól, ale těší mě nula vzadu,“ dodal Hapal.

Levski Sofia – Baník Ostrava 0:3 (0:3)

Branky: 21. a 28. Klíma, 44. Kubala.

Sestava Baníku: Markovič – Juroška (46. Ndefe), Lischka, Pojezný, Kpozo (46. Šehič) – Rusnák, Šín, Boula, Buchta – Kubala – Klíma. Trenér: Hapal.