Předchozí
1 z 15
Další

Střelnice (FK Jablonec)

Poslední výhra: 3:2, 7. dubna 2024 (žádný zápas, 2 dny)

Komentář Deníku: Logická věc. Z nejdelší série se po neděli stala ta nejkratší. Každý fanoušek klubu z Bazalů ji má ještě v živé paměti. Baník vyhrál góly Jiřího Klímy, Patricka Kpoza a vlastňákem Nemajni Tekijaškiho na severu Čech 3:2.

CFIG Aréna (FK Pardubice)

Poslední výhra: 1:0, 17. března 2024 (žádný zápas, 23 dnů)

Komentář Deníku: I tohle vítězství mají lidé zajímající se o Baník v živé paměti. Ostravané nebyly na východě Čech lepší, domácí mohli několikrát udeřit, trefili břevno, ale nakonec rozhodla hlavička Filipa Blažka. Hosté i proti devíti těsné vedení uhájili.

Stadion Letná (FC Zlín)

Poslední výhra: 1:0, 3. března 2024 (žádný zápas, 37 dnů)

Komentář Deníku: Poněkud šťastným gólem Jana Jurošky se Baník ujal v prvním poločase vedení, které mohl několikrát potvrdit, ale neproměňoval šance, díky čemuž se z dění na Letné rekrutoval dramatický závěr. Slezané však tři body udrželi.

Lokotrans Aréna (FK Mladá Boleslav)

Poslední výhra: 3:1, 17. února 2024 (žádný zápas, 52 dnů)

Komentář Deníku: Zřejmě nejlepší výkon venku v celé sezoně. Baník se prezentoval nápaditou hrou, silnými brejky a zářivým výkonem útočníka Quadriho Adedirana, střelce druhé branky. K němu se přidali i Rigo a Ewerton. V poločase bylo hotovo.

Malšovická Aréna (FC Hradec Králové)

Poslední výhra: 3:2, 9. prosince 2023 (žádný zápas, 122 dnů)

Komentář Deníku: Baník se sice v nové aréně ujal Ewertonem vedení, ale ještě do poločasu domácí skóre otočili. Dlouho to tak na žádný bodový přínos pro FCB nevypadalo, až v závěru se po asistencích střídajícího Klímy dvakrát prosadil Tanko.

Městský stadion Karviná (MFK Karviná)

Poslední výhra: 3:1, 5. listopadu 2023 (žádný zápas, 156 dnů)

Komentář Deníku: První venkovní obrat v sezoně. Zahozené Tankovy šance a gól Budínského Baník nakonec mrzet nemusely. Nástup FCB do druhého poločasu, srovnání Ewertona a dva zásahy Buchty skóre derby na zaplněném stadionu otočily.

AGC Aréna Na Stínadlech (FK Teplice)

Poslední výhra: 1:0, 22. října 2023 (žádný zápas, 170 dnů)

Komentář Deníku: Nepříliš atraktivní podívaná na poloprázdném velkém stadionu dlouho spěla k bezbrankové remíze. Závěr ale přinesl vítězný gól Ladislava Almásiho, pro něhož šlo o nejzářivější podzimní moment. Penaltu vzal domácím VAR.

Andrův stadion (Sigma Olomouc)

Poslední výhra: 3:0, 30. září 2023 (žádný zápas, 192 dnů)

Komentář Deníku: Za půl hodiny bylo hotovo. Nejprve Tanko přehodil gólmana Macíka, který se o chvíli později s rychlíkem Baníku střetl a byl vyloučen. Vzápětí přidal druhý gól Ewerton, po pauze skóre uzavřel Buchta. Zachytal i gólman Letáček.

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty (Slovácko)

Poslední výhra: 1:0, 8. dubna 2023 (jeden zápas, 367 dnů)

Komentář Deníku: Vítězství, které loni na jaře trefil hlavou stoper Eneo Bitri, výrazně pomohlo Baníku k pohodlné záchraně. A dost možná udrželo na pozici trenéra Pavla Hapala. Nepříliš atraktivní podívaná, pragmatismus, ale vedlo to ke třem bodům.

Ďolíček (Bohemians Praha 1905)

Poslední výhra: 2:0, 26. února 2022 (dva zápasy, 773 dnů)

Komentář Deníku: Pražský Ďolíček je oblíbená adresa Baníku. Daří se mu tam proti „Klokanům“, stejně jako s Pardubicemi, které tu měly dřív azyl. Bohemians zde naposledy zdolal před dvěma lety góly Kuzmanoviče a Almásiho. Od té doby přišly dvě remízy.

Stadion U Nisy (Slovan Liberec)

Poslední výhra: 2:0, 3. října 2021 (dva zápasy, 919 dnů)

Komentář Deníku: Vyloučení Tiéhiho, následně přesná střela Jiřího Fleišmana, a ráz zápasu byl dán. Baník pod vedením Ondřeje Smetany dobyl Liberec na podzim 2021, navíc po pauze přidal gól Almási, který byl později vyloučen.

Střelecký ostrov (Dynamo České Budějovice)

Poslední výhra: 3:1, 7. srpna 2021 (dva zápasy, 976 dnů)

Komentář Deníku: Po velkou část kontrolovaný průběh, kdy v první půli skóroval Kuzmanovič, po pauze Tetour, a i když vzápětí snížil Bassey, měli Slezané navrch. V závěru tři body pro Baník potvrdil stoper Lischka.

Epet Aréna (Sparta Praha)

Poslední výhra: 1:0, 15. srpna 2014 (10 zápasů, 3525 dnů)

Komentář Deníku: První opravdu vousatý zápis. V mezičase sice hrál Baník třikrát na Letné i pohár, z čehož jednou uspěl v prodloužení (říjen 2017), ale na ligovou výhru zde čeká od dob Martina Svědíka. Podceňovaný mladý tým v čele s hráči jako Pavlenka, Frydrych, Stronati, Baránek, či De Azevedo ubránil těsný náskok, který získal po gólu Jána Greguše. Ukončit tuhle negativní sérii může Baník již brzy, v Praze hraje příští sobotu.

Slavia Praha, Fortuna Aréna

Poslední výhra: 2:0, 23. listopadu 2012 (10 zápasů, 4155 dnů)

Komentář Deníku: Ani na druhém břehu Vltavy to Baníku moc nejde. Naopak, je to ještě o fous horší. Na konci roku 2012 trefili výhru souboru Martina Pulpita Zdenko Kaprálik a Robert Zeher. Kdo by tehdy řekl, že na dalších (minimálně) dvanáct let bude v Edenu poslední?

Viktoria Plzeň, Doosan Aréna

Poslední výhra: 3:1, 27. září 2008 (16 zápasů, 5673 dnů)

Komentář Deníku: Během roku 2008 výhry 4:0 a 3:1 a od té doby utrum. Tedy v lize. Dostavil se jeden pohárový úspěch v prodloužení (říjen 2018), ale jinak již druhou dekádu Baníku Štruncovy sady nevoní. Stejně jako celá Plzeň, jelikož ani doma se s ní Slezanům nedaří. Poslední triumf trefili dvěma góly Rudolf Otepka, přidal se k němu Mário Lička.