Adediran v Baníku už týden trénuje, teď je vše pevně domluveno. Rodák z Lagosu, který ve 33 zápasech v české lize nastřílel pět branek, bude v Ostravě působit do konce tohoto roku. O možnosti, že hostování nebude jen do konce sezony, informoval Deník už dříve.

„Po dohodě mezi všemi stranami jsme se rozhodli jít cestou ročního hostování, což je dostatečně dlouhé období na to, abychom si pak vzájemnou spolupráci mohli objektivně vyhodnotit, posoudit a rozhodnout, zda využijeme i opci,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško.

Spodek Super Cup 2024 (14.ledna 2023).
Baník ve Spodku: místo bitek Poláků pohoda, sudí z finále MS a Svěrkošův konec

„Jak už jsem dříve řekl, Quadri v sobě má zajímavý potenciál, který už ve FORTUNA:LIZE několikrát ukázal, a uvidíme, jak ho dokáže uplatnit v našem, více konkurenčním prostředí. Pevně věřím, že tomu tak bude a že se mu bude v Baníku dařit,“ dodal.

Některá internetová média spekulovala o tom, že Adediran v Ostravě neprošel zdravotní prohlídkou. Konkrétně jako první s tím přišel web infotbal.cz. Podle informací Deníku to ale nebylo tak horké. Mělo by být pravdou, že magnetická rezonance při vstupní prohlídce objevila určité dřívější poškození kolene, s ním ale Nigerijec už odehrál bez nějakých zdravotních komplikací celé angažmá v Českých Budějovicích.

Pravděpodobně proto Baník z opatrnosti zvolil nejprve cestu hostování s tím, že během následujících měsíců by se mělo ukázat, zda je stav hráčova kolene pro jeho hru nějak limitující. Pokud nebude, může klub během tohoto roku uplatnit opci a Adedirana získat natvrdo.

Radost Vernera Ličky po gólu do sítě Bayernu Mnichov.
Gól, osobka naruby i střet na pumpě: Bílý anděl Baníku vzpomíná na Beckenbauera

„Jsem rád, že se to uzavřelo, mám jasno a už se můžu naplno koncentrovat na své výkony v Baníku. Na každý zápas proti Baníku si vzpomínám, protože jeho fanoušci vždy udělali fakt skvělou atmosféru na stadionu. Vážím si té šance, že tady můžu být a věřím, že to vrátím na hřišti,“ prozradil Quadri Adediran.

Nastoupit může novic v Ostravě už v sobotu (11 hodin), kdy Baník v prvním zápase zimní přípravy hostí v tréninkovém areálu na Vistě druholigový Vyškov. Půjde zároveň o poslední utkání Slezanů na české půdě, dalších pět klání před jarním ligovým startem v Českých Budějovicích (10. února) už absolvují svěřenci Pavla Hapala v Turecku.