Fotbalisté Baníku napodobili dubnový počin, kdy vyhráli na Andrově stadionu nad Sigmou 4:1, a v sobotním klání 10. kola FORTUNA:LIGY berou tři body po triumfu 3:0, který zařídili góly Abdullahi Tanko, Ewerton a David Buchta.

Baníkovci zaujali nejen svými hlasivkami, kterými zastínili olomouckou většinu na stadionu (celkem přišlo deset tisíc lidí), ale i choreografií. Především pak tou během prvního poločasu, jíž v bílém kotli velel nápis „Ostravský Baník“.

Trenér Pavel Hapal si atmosféru užil. „Ta tribuna je v Olomouci stavěná tak, že když se zaplní, přijede publikum, jako má Baník, tak je to úžasné. Navíc přišli i domácí. Zaplněný stadion, atmosféra nádherná, v tom je radost hrát fotbal. A mě se to hodnotí dobře, protože jsem vyhrál,“ usmíval se kouč.

Fanoušci Baníku Ostrava v Olomouci (30. září 2023)
VIDEO: Fanoušci Baníku v Olomouci? Pochod městem i chvála ragbistů

Domácí stoper Vít Beneš přiznal, že ve druhé půli bránit pod „bílou“ tribunou bylo složité. „Není tam slyšet vlastního slova. Jak byli v přečíslení, snažili se naší obranu roztrhat, aby v ní byly díry a komunikace byla horší. V tomhle ohledu to nebylo příjemné. Ale atmosféra skvělá,“ ocenil kapitán Sigmy.