Bylo to téma, které fanoušci řešili celý týden. Kdo nastoupí v útoku. Dvojice Abdullahi Tanko, Quadri Adediran si odpykává trest za žluté karty, další šutéři Jiří Klíma s Filipem Kubalou jsou už nějakou dobu na marodce. S týmem tak dokonce začal trénovat křídelník David Fadairo, jinak přeřazený do „béčka“.

Fanoušci Baníku, 30. dubna 2023, Olomouc.
Návrat Food zony a svátek žen. Baník láká do Ostravy na Sigmu i neskalní fandy

„Celý týden pracujeme s myšlenkou, kdo by na hrotu mohl nastoupit. Nějakou variantu máme, věřím, že se rozhodneme správně, bude to ku prospěchu a že konečně doma zabereme za tři body,“ doufal trenér Pavel Hapal pro klubový web.

„Jirka Klíma i Filip Kubala už trénují a budeme se rozhodovat, jestli nastoupí oni, nebo někdo jiný. Ale jak říkám, věřím, že ve finále vybereme nejlepší možnou variantu,“ dodal kouč Baníku.

Nejrealističtější variantou se zdálo být nasazení Davida Buchty. Jaká je tedy realita? Filip Kubala se uzdravil do té míry, že může nastoupit a je tak v základní sestavě. "Je to možná riziko, ale vypadá v pořádku, nevykazuje žádný problém. Nachystaný je dokonce i Jirka Klíma na střídačce," prozradil Pavel Hapal pro O2 TV.

Zdroj: David Hekele

Jinak je úspěšná sestava ze Zlína beze změn (Letáček – Juroška, Lischka, Pojezný, Kpozo – Rigo, Boula – Buchta, Šín, Ewerton – Kubala). Baník se tak bude opět snažit o potvrzení vydřených bodů zvenku. „Nezbývá, než se na to pořádně připravit a doma konečně uspět,“ ohlásil Hapal.

Trenér, spíkr a fanoušek Baníku Ostrava Martin Folta.
Fanoušek Martin Folta: Baník mi změnil život. Jak se stal v Ostravě „spíkrem“?

Ostravané věří, že ačkoli se ve vedlejší Ostravar Aréně i v daleké Porubě hrají hokejová play off, budou se moci opřít o velkou podporu z tribun. Přispět by k tomu měla i znovu zavedená Food zóna lákající na nejrůznější jídlo i pití.

Výjimečnou akcí je pak vstup zdarma pro dámy, ženy, dívky, jelikož den před zápasem – v pátek 8. března – patří právě jim. „Věřím, že slečny či dámy všeho věku naše pozvání přijmou. Myslíme na jejich páteční svátek nejen tím, že mají vstup na utkání s Olomoucí zdarma, ale v rámci Food zóny jsme jim připravili na výběr chutnou kávu a k tomu i dezert, tak aby se na Baníku cítily co nejlépe,“ řekl v týdnu Deníku Matěj Šturala.