Potvrdily se tak informace, které Deník zveřejnil v sobotu. „Klub z Edenu k poslednímu prosincovému dni informoval o tom, že realizuje pod finanční sankcí klauzuli ve smluvní dohodě mezi kluby o ukončení Ewertonova hostování do konce kalendářního roku 2023. Administrativně zatím hostování ukončeno nebylo,“ informoval Baník na svém webu v neděli odpoledne.

Silvestrovské derby Baníku Ostrava (v modrém) a Vítkovic. Brankář Jan Laštůvka (vlevo) a Milan Baroš.
Baroš prvně mezi legendami Baníku: desítka, šance i zranění. Na útok snů nedošlo

Co tento krok v praxi znamená? Baníku byl doručen papír o tom, že si Slavia pojišťuje možnost hráče vzít i v roce 2024, byť měla klauzuli jen do konce tohoto roku, přičemž administrativně běží hostování i nadále.

Variant pokračování je víc, včetně té, že se v pátek 5. ledna Ewerton bude hlásit na prvním tréninku zimní přípravy na Bazalech. Ani to by ale neznamenalo, že v Baníku absolvuje jaro. Slavia by si ho pravděpodobně v případě nabídky ze zahraničí mohla vzít zpět a následně ho prodat. Nyní nic konkrétního údajně neví ani sám hráč. Jednoduše řečeno: konec prosince příliš světla do celé věci nevložil.

Trenér Roman Skuhravý.
Skuhravý o posile Baníku: Komplexní, jen musí zlepšit defenzivu. Trápí ho Opava

„Co bude dále, teď zatím nelze s určitostí říci. Otevřených je stále několik variant. Uvidíme, jaký bude další vývoj a co přinesou příští dny. Rozhodující slovo bude mít samozřejmě Slavia,“ nastínil pro klubový web sportovní ředitel Baníku Luděk Mikloško, že proces čekání nekončí. Naopak, jednání jedou dál.

Zájem Baníku o služby technického křídelníka je pochopitelný. Bývalý hráč Mladé Boleslavi, či Pardubic během patnácti podzimních ligových zápasů nastřílel šest branek, dvě připravil, mezi své oblíbence ho zařadili i jinak nároční fanoušci. Baník má sice na jeho další působení v klubu opci, nicméně tu může uplatnit až v létě. Pokud tedy do té doby na Bazalech vydrží.