Čekalo se, že Baník v závěru podzimu vyšplhá v tabulce průměrné domácí návštěvnosti mezi TOP týmy ligy, vždyť los přiřknul Slezanům pro tři poslední domácí duely tři nejatraktivnější soupeře - Spartu, Plzeň a Slavii. Jenže: duel s Plzní byl kvůli silně nepříznivému počasí odložen a zápas se Slavií má Baník teprve před sebou. A už nyní slezský klub poskočil v tabulce návštěvnosti na bronzový stupínek. Čeká se vynikající atmosféra, kotel Slavie je podle informací Deníku už nyní vyprodán!

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl český divadelní a filmový herec, zpěvák, písničkář a frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo, moderuje redaktorka Deníku Kateřina Součková, 29. listopadu 2023, Ostrava.
Chacharská zpověď Richarda Krajča: Proč fandí Baníku? Co má společné s Barošem?

„Věříme, že se nám vyplácí práce, kterou pro naše příznivce děláme a která měla a má za cíl návštěvu ligového zápasu Baníku fanouškovi co nejvíce zatraktivnit,“ řekl Matěj Šturala, marketingový a PR ředitel Baníku. Ano, Baník znatelně navýšil divácký komfort. Vsadil především na pestrou Food zónu. Ta ve spojení s prvky fanzóny, jakými bývají atrakce či rozhovory s legendami nebo zástupci klubu, zafungovala.

„Food zónu chystáme i pro utkání se Slavií, stadion budeme znovu otevírat hodinu a půl před zápasem. Připravujeme i další divácká lákadla, zejména účast Martina Lukeše, který bude před utkáním přítomen ve Food zóně a bude také uveden do baníkovského Klubu legend. O dalších věcech, které na neděli chystáme, budeme postupně informovat," nastínil Šturala.

Vlevo Ewerton, vpravo Abdullah Tanko.
Budoucnost hvězd Baníku: okolo Ewertona nejistota. Jak to vypadá s Tankem?

"Ačkoliv máme prosinec, terén na městském stadionu je velmi dobře připraven a také počasí by mělo fotbalu přát, takže věřím, že ten stávající divácký průměr ještě navýšíme,“ pokračoval Matěj Šturala, který by si přál, aby se Baník po utkání se Slavií ještě více přiblížil průměrné devítitisícové návštěvě. Nyní jsou Slezané na čísle 8755 diváků, až za nimi je Viktoria Plzeň.

Baník věří, že své vykoná také velmi dobrý dojem, který tým Pavla Hapala na domácím hřišti zanechal v posledním domácím utkání se Spartou, a to navzdory porážce 0:1. A také že zafunguje povzbuzení v podobě tříbodového importu z Hradce Králové. Navíc některé hráče uvidí fanoušci v dresu Baníku v neděli možná naposledy. „V každém případě se jedná o poslední zápas roku 2023, myslím, že si mužstvo zaslouží, aby se s ním fanoušci přišli pro tento rok rozloučit,“ dodal markentingový šéf Baníku.