Kdekdo před utkáním vzpomínal dva roky starou epickou předvánoční partii, která před prázdnými tribunami ve Vítkovicích skončila 3:3, přičemž z penalty mohl v závěru rozhodnout Ladislav Almási. Že by se něco takového opakovalo? V to fanoušci, kterých dorazilo téměř třináct tisíc, doufali. A dočkali se. „Taková reminiscence. Naštěstí pro nás jsme teď inkasovali o gól a dvě červené karty méně,“ usmál se trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Tanas Papadopulos.
Papadopulos o návratu a skautingu v Ostravě: Baník má zase dobré jméno. Co cíle?

„Ale myslím si, že to byl po všech stránkách zápas evropské úrovně. Zajímavý fotbal se spoustou šancí a zapojením hodně hráčů do ofenzivy na obou stranách,“ pokračoval Trpišovský.

Měl pravdu. Diváci na tribunách se rozhodně nenudili. Domácí sice prohrávali po trefě Jurečky, ale Buchta s Rigem skóre bleskově otočili. Jenže Baník nezvládl standardní situace. V nastavení první půle si nechal srovnat od Van Burena po dlouhém autu, po hodině hry pak Bořil dotlačil míč po rohovém kopu.

„Byl jsem u toho, takže jsem věděl, že je za čárou. Akorát jsem se bál, aby to viděl i pomezní a videorozhodčí,“ pravil Jan Bořil. Ještě veseleji mu bylo v 67. minutě, kdy se Tanko mstil Douděrovi za faul a po úderu putoval do sprch.

Trenér Baníku Pavel Hapal, vlevo dole Abdullah Tanko.
Naštvaný trenér Baníku o Tankovi: Nechápu, bylo po zápase. Kde chce posílit?

„Překvapilo mě to, protože to byl normální faul. Ještě jsem se ptal Doudise, jestli mu něco řekl. Prý vůbec nic, takže nevím, proč takhle vyletěl. Myslím si, že jim prohrál zápas,“ měl jasno Bořil.

„Ne, nepochopil jsem to a ani nechci to pochopit. Nebo se tím zabývat. Potom už ten zápas byl pro nás velmi těžký,“ věděl trenér Baníku Pavel Hapal.

„Jsem zklamaný, protože jsme hráli výborně, nicméně nemáme ani bod, což mě mrzí. Řekl bych, že na můj vkus jsme ty góly Slavii darovali. Byly tam jiné situace, kdy jsme mohli inkasovat, ale z těch, ze kterých už ano, bychom obdržet gól neměli,“ pokrčil jen rameny Hapal, jehož tým tak prohrál doma čtvrtý soutěžní duel v řadě.

Trenér Jindřich Trpišovský ze Slavie..
Kouč Slavie s Ewertonem nepočítá: Záleží na Baníku i dalších zájemcích. A Tanko?

Baník Ostrava – Slavia Praha 2:3 (2:2)

Branky: 28. Buchta, 29. Rigo – 26. Jurečka, 45+2. Van Buren, 59. Bořil. Rozhodčí: Rouček – Caletka, Kříž, video: Černý. Bez ŽK. ČK: 67. Tanko (Baník). Diváci: 12 735.

Baník Ostrava: Letáček – Ndefe (78. Blažek), Lischka, Pojezný, Kpozo – Boula (69. Šín), Rigo (86. Kaloč) – Buchta, Klíma (78. Almási), Šehič (69. Kubala) – Tanko. Trenér: Hapal.

Slavia Praha: Mandous – Vlček, Holeš, Bořil – Tomič (86. Sinyan), Zafeiris, P. Ševčík (86. Schranz), Wallem (77. Tecl) – Jurečka, Tijani (77. Chytil), Van Buren (65. Douděra). Trenér: Trpišovský.