V dresu Ostravanů dostal poprvé příležitost brankář Mikuláš Kubný, v základu figurovali i Patrik Měkota, či David Krupička se Samuelem Grygarem. V útoku pak měli být nebezpečnými Ladislav Almási a Abdullahi Tanko.

A nigerijský střelec se i ve svém druhém vystoupení na kempu gólově projevil, když do osmnácté minuty skóroval dvakrát. Napodobil tak dvougólové střelce z předchozích utkání Matěje Šína a Jiřího Klímu. Vzápětí na něj navázal Rigo, a i když Ukrajinci snížili dvěma góly, cenný skalp si Slezané ujít nenechali.

Útočník Baníku Ostrava Ladislav Almási (vlevo).
Almási o zraněních, své pozici v Baníku i možném přestupu: Všechno je otevřené

„Bylo to něco podobného, jako v předchozích zápasech. Hráči to odmakali, ale tím, že jsme hráli proti mladým klukům Dynama, tak ten zápas neměl takovou kvalitu, jakou jsme očekávali,“ uznal trenér Pavel Hapal.

Duel nakonec rozdělil na dva poločasy. „První byl v pořádku, druhá půle už byla horší, trochu nás brzdil i vítr. Ale vyhráli jsme, odběhali devadesát minut, prostor dostali i naši mladí kluci, takže jsem spokojený. Důležité je, že jsme bez zranění,“ řekl Hapal.

Baník čeká v úterý ještě druhý zápas, v 15 hodin českého času se poměří s bulharským Levski Sofia.

Baník Ostrava – Dynamo Kyjev 3:2 (3:1)

Branky Baníku: 8. a 18. Tanko, 24. Rigo - 27. Lobko, 83. Gusev.

Sestava Baníku: Kubný – Měkota (46. Šudák), Blažek, Frydrych – Krupička, Miškovič, Grygar (46. Málek), Rigo, Madleňák – Tanko, Almási. Trenér: Hapal.