Předchozí
1 z 7
Další

KONTROVERZNÍ VERDIKTY

Nejvíce rezonovala červená karta pro Nemanju Mičeviče ze 45. minuty. Podle Pechance po zhlédnutí videa fauloval Abdullahiho Tanka, a jelikož byl poslední instance před Grigarem, musel ze hřiště. Klíčovou roli pravděpodobně sehrála zvednutá noha, která po čistě odehraném skluzu poslala Nigerijce k zemi. Domácí se rozčilovali ještě předtím. Ve 29. minutě kvůli neodpískaného zákroku Jana Jurošky na Filipa Hronka. „Rozběhl jsem se, cítil, že na mě zezadu šlápl, a spadl jsem na zem. Za mě to byla penalta. Rozhodčímu jsem ukazoval, že nohu mám sedřenou a asi jsem si to sám neudělal,“ popisoval Hronek momenty. Že Almási nehrál v závěru rukou, a tudíž penalta byla odvolána správně, uznal na tiskové konferenci i trenér Zdenko Frťala.

ROZHODNUTÍ KOMISE

Rozpaky vzbuzuje také rozhodnutí komise rozhodčích, která v obou diskutovaných momentech stála spíše na straně Baníku. V případě červené karty si ale lehce protiřečí. „Rozhodčí na základě intervence VAR nesprávně vyloučil hráče domácího družstva č. 18 (Mičeviče),“ uvedla KR. „V souboji o míč hráč domácího družstva nejdříve ve skluzu zasáhl míč, který se vzápětí odrazil od nohy útočícího hráče č. 20 (Tanka), následně došlo ke kontaktu zvednuté nohy domácího hráče s útočícím hráčem,“ přiblížila komise ve svém zápisu. „Přikláníme se k tomu, že se spíše jednalo o přestupek – podražení soupeře. Jednalo se o velmi složitou situaci na posouzení. VAR neměl intervenovat, protože přestupek nebyl jednoznačný a útočící hráč neměl míč pod kontrolou – nejednalo se o zmaření zjevné brankové možnosti,“ dodala komise. V případě faulu Jurošky na Hronka, kde mylně uvedla Boulu, hrají podle orgánu klíčovou roli neprůkazné záběry. To by se také dalo rozporovat, řada fanoušků i lidí z prostředí to vidí jinak. Nicméně z tohoto důvodu komise prohlásila, že je správné, když VAR Pechance neintervenoval.

VACHOUŠKOVO CHOVÁNÍ

Rozhodnutí mužů s píšťalkou, praporkem i u videa mohou být všelijaká, chování aktérů musí ale nějak vypadat. Na hřišti se emoce ještě držely v rámci určitých mezí, za to v zákulisí se vše rozjelo naplno. Sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek neváhal se pustit do Ladislava Szikszaye, který obsluhoval VAR, když se v útrobách stadionu na Stínadlech míjeli. A to ani v blízkosti mixzóny, kde novináři čekali na rozhovory s hráči. Jeho slova se tak dostala na světlo světa. „Pane Szikszay, to je potřetí, co jste nás šmiknul. Potřetí,“ důrazně hlásil. „Doufám, že se vám bude klidně spát,“ dodal.

NEVÝRAZNÁ ZÁLOHA

Buchta, Boula, Rigo a Ewerton. Čtveřice záložníků byla v minulých týdnech chválená, jak jí to šlape, tentokrát ale zůstala za očekáváním. Prvně jmenovaný měl velkou šanci a byl aktivní, ale ostatním to nešlo. Rigo na těžkém terénu nic nevymyslel, Ewerton chtěl vše strhnout sám, navíc nedal tutovku, a Jiří Boula také nechal svou kreativitu ještě v Olomouci. „Můj dojem je, že Baníku – a těmto hráčům – neprospěla reprezentační pauza,“ píše ve svém komentáři pro Deník, který vyjde ve středu, bývalý záložník a legenda klubu Martin Lukeš.

PROTI DESETI TO MUSÍ BÝT LEPŠÍ

Tohle souvisí s předchozím bodem. Baník neměl ani proti deseti hráčům Teplic hru plně pod kontrolou. Naopak mu utekl Vachoušek, v závěru měl na hlavě vyrovnání Chaloupek. Podobně jako nedávno v Olomouci, kde Sigma i v oslabení měla šance, i tehdy zachraňoval spoluhráče gólman Jiří Letáček. Od týmu úrovně Baníku se předpokládá, že proti soupeřům jako jsou Teplice minimálně od chvíle, kdy se dostane do vedení, bude převážně držet míč na svých kopačkách a soka k ničemu nepustí. Slezané místo toho zalezli, klepali se, jestli Teplice nevyrovnají, a jen čekali na závěrečný hvizd.

ALMÁSIHO PRVNÍ LIGOVÝ GÓL

Když protrhl střeleckou smůlu v Hlučíně, všichni doufali, že se chytí a bude mu to tam zase padat. Nestalo se. Částečně kvůli menšímu vytížení, částečně i ze zdravotních důvodů. Teď ale, když bylo třeba, tak udeřil. Útočník Ladislav Almási sice v 76. minutě netrefil míč ideálně, zmátl tím ale všechny včetně gólmana Tomáše Grigara, který jen zkoprněle koukal, jak mu „kulatý nesmysl“ pomalu míří do brány. „Byl to gól, takže jsem to trefil nejlépe, jak jsem mohl,“ smál se Ladislav Almási.

ZTRÁTA JE ZPĚT A TŘETÍ MÍSTO NA DOHLED

Navzdory všem ostatním událostem, výsledek 1:0 je pro klub i fanoušky Baníku asi nejpodstatnější informací. Po Pardubicích litovali domácí ztráty, teď sice Ostravané nepodali ideální výkon, i proti oslabenému soupeři se herně trápili, ale body mají zpět. V lize posedmé v řadě neprohráli, při zaváháních Plzně a Olomouce to zároveň znamená, že Baník na tyto soupeře ztrácí jen bod, byť Západočeši mají zápas v Mladé Boleslavi k dobru. Zároveň jen čtyři body za celkem z Bazalů jsou osmí Bohemians. Kdo by ale takovou pozici Baníku v tabulce před dvěma měsíci odhadoval?