Předchozí
1 z 5
Další

OSMKRÁT BEZ PORÁŽKY

Osm soutěžních utkání nepoznal ostravský Baník hořkost porážky. Šestkrát v lize, dvakrát v poháru. Naposledy nebodoval v srpnu v Edenu na půdě pražské Slavie. Na druhé straně venku se celku z Bazalů v sezoně moc nevede. Kromě Slavie prohrál v Liberci a v Plzni, bod přivezl s Ďolíčku proti Bohemians a jedinou výhru si připsal na konci září v Olomouci.

ÚNOROVÝ PĚTIGÓLOVÝ KONCERT

Řada fanoušků má dodnes před očima famózní druhý poločas, který v Teplicích odehrál Baník letos na začátku února. Brankami Klímy, Cadua, Kaloče, Bouly a Lischky Slezané rozprášili trápícího se soupeře 5:0. „Výsledek je pro nás nádherný, ale rozhodně se nerodil jednoduše,“ komentoval to tehdy trenér Pavel Hapal. Ostravanům se vedlo na Stínadlech i předtím. V září 2021 zde otočilo mužstvo Ondřeje Smetany skóre a vyhrálo 2:1.

STÍNADLA HROZBOU PRO FAVORITY

Baníku patří pozice v elitní šestce, z tohoto pohledu je favoritem duelu. Takovým se ale v této sezoně na hřišti Severočechů nedaří. Na Stínadlech ztratili Sparta i Slavia, Plzeň v úvodním kole dokonce padla. „Od příchodu nového trenéra mají velmi dobrou organizaci hry, hlavně v defenzivní činnosti,“ všiml si trenér Pavel Hapal. „Na druhé straně vypadnli z poháru, vítězství moc nemají, spíše remízy. Nečeká nás však nic jednoduchého, protože doma jsou velmi silní,“ dodal.

REPREZENTAČNÍ PŘESTÁVKA

Po remíze s Pardubicemi pojal trenér Pavel Hapal se svými kolegy první týden reprezentační pauzy zejména po fyzické stránce. Hráči dostali do těla, aby se vyrovnali s dalším programem. „Pak jsme jim dali dva dny volna a tento týden se už připravujeme na Teplice,“ uvedl pro klubový web hlavní kouč, jemuž nyní chybí asistent Danny Searle.

MARODKA SE VYPRAZDŇUJE

Ostravskému celku se podle slov trenéra téměř vyprázdnila marodka. Hráči jako Robert Miškovič, či Eldar Šehič by měli být po dlouhodobých absencích připraveni, Hapalovi nyní chybí pouze Daniel Tetour a Ladislav Takács, který má svalové zranění. „Ale věřím, že bude brzy v pořádku,“ doufá kouč.