Z pěti sobotních zápasů zbyl (zatím) jediný. V Olomouci bojují, aby se aspoň jedno utkání hrálo. Další zápasy České Budějovice – Hradec Králové, Jablonec – Teplice, Mladá Boleslav – Karviná a Bohemians – Liberec hlásí odloženo.

A stejný status nyní získal i šlágr kola mezi Baníkem a Plzní. „Vyhřívání jede naplno už několik dnů, ale pokud by sněžení pokračovalo ve stejné intenzitě, těžko předpovídat, jak hřiště bude vypadat v neděli,“ přiznal ještě dopoledne pro Deník tiskový mluvčí Baníku Marek Lorenc.

Fanoušci Baníku Ostrava v dalším díle Nedaleko od Ostravy.
Sen fanoušků z Ostravy? Evropský Baník, shodují se parťáci. A návrat na Slezskou

Bylo pravděpodobné, že rozhodnutí padne velmi brzy. „Vzhledem k aktuálnímu počasí a předpovědi ale už dnes odpoledne přijede na kontrolu hrací plochy delegát utkání, pak možná směrem k odehrání zápasu budeme o něco chytřejší,“ dodal Lorenc.

O pár desítek minut bylo jasno. „Nedělní zápas s Plzní byl pro nezpůsobilý terén a nepříznivé klimatické podmínky odložen. Náhradní termín je v jednání, hrát by se ale mělo až na jaře,“ informoval Baník na sociálních sítích.

„Intenzivní, nepřestávající sněžení pokrylo hřiště sněhem, který ve spodní vrstvě sice odtával, ale trávník se postupně stále více podmáčel a rozbředával. Další komplikace působil napadaný sníh logistice zápasu: zasypával například sedačky na tribunách, prostranství food zóny či přístupové cesty, což by i přes odklízení nutně vedlo ke snížení diváckého komfortu," popsal dále klub.

Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 12. listopadu 2023, Ostrava.
Dohra pro Baník? Řádění sparťanů způsobilo mnohem vyšší škody, než se čekalo

Ostravský klub už musel kvůli zasněženému hřišti na Bazalech zrušit plánované přípravné utkání B-týmu proti rezervě Zagłębie Sosnowiec.

Ligovému A-týmu v aktuální tabulce nejvyšší soutěže patří sedmá příčka, na svého nedělního soupeře ztrácí pouze dva body, na třetí Slovácko pak čtyři. Ve zbytku podzimu se Slezané ještě představí na půdě Hradce Králové (sobota 9. prosince od 18 hodin) a doma s pražskou Slavií (neděle 17. prosince od 15 hodin).